Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Romas dārzā pulcēsies amatnieki un tradīciju zinātāji 1

Svētdien 2. aprīlī, sākot no pulksten 13 Liepājā, vēsturiskajā Romas dārzā uz amatnieku un latviskā kultūrmantojuma svētkiem visus interesentus aicinās "Satiec savu meistaru 2017"!

"Satiec savu meistaru" dienas visā Latvijā norisināsies vienpadsmito reizi svētku  būtībai aizvien paliekot vienai - turpināt vēstīt arvien plašākam sabiedrības lokam par cilvēkiem - meistariem, kuru zināšanas un prasmes saglabājušās un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma mērķis ir vēstīt sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, prasmes atrādot un suminot meistardienās.

"Satiec savu meistaru Liepājā" pasākums būs tautas tradīciju, zināšanu un prasmju svētki, kuri gaidīs kā lielus, tā mazus liepājniekus un pilsētas viesus. Pasākuma programma piedāvās iziet latviešu rotaļas un izdziedāt dziesmas kopā ar folkloras kopām, pielikt savu roku meistaru amatu darbnīcās un vērot meistaru paraugdemonstrējumus. ''Satiec savu meistaru" ir notikums, kas gaidīts dažāda vecuma un sociālo grupu pārstāvju vidū. To iespējams līdzpiedzīvot ģimenēm, interesentiem, cilvēkiem ar priekšzināšanām kā arī meistariem, kas tikai nupat nolēmuši apgūt jaunas prasmes pilnveidojot sevi un attīstīties.

2. aprīlī no pulksten 13 -15 ''Satiec savu meistaru'' dienu svinību laikā Romas dārzā klātienē būs iespēja novērot un līdzdarboties aušanas, ādas apstrādes, tapošanas, auduma apgleznošanas, gleznas krustiņdūriena tehnikas,  tamborēšanas, tautasdziesmu apgūšanas, danču un citu prasmju meistarībā.

Pasākumā piedalīsies: Vecpils jauniešu deju kolektīvs "Lāņupīte, Liepājas Vaduguns jauniešu deju kolektīvs, folkloras ansamblis "L.A.I.M.A", Liepājas Sarkanā Krusta klubiņš un ansamblis "Dzirkstele", Baltkrievu ansamblis "Mare", kā arī Vecpils folkloras kopa. Meistari: Sanita Zandere, Indra Nameiko, Velta Dilēviča, Žanete Andersone, Biruta Jazbuca, Anna Treimane, Monika Maļika, Irina Biļajeva, Inta Jaunciema, Sandra un Inta Blumbaha.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

šo pasākumu jau ceturto gadu

organizē Nīcas novada biedrība "Cerību krāsa " sadarbībā ar Vecpils biedrību "Lāņupe" un Liepājas Sarkanā krusta nodaļas klubiņu "Dzirkstele".

pirms 5 mēnešiem, 2018.02.08 15:04

Kultūra un izklaide