Rihards Zaļupe vada meistarklases Liepājā

(Papildināts ar video.) Džeza dienu pasākumu cikla laikā 18. aprīlī E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā notika džeza un populārās mūzikas meistarklases, ko vadīja viens no pazīstamākajiem Latvijas sitaminstrumentu speciālistiem Rihards Zaļupe.

Kopš 2006. gada R. Zaļupe ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents. Paralēli mūziķis daudz spēlē arī solo. Viesojoties Liepājā, R. Zaļupe brīvā gaisotnē dalījās pieredzē ar topošajiem mūziķiem, mācīja viņiem tikt galā ar tehniskiem un psiholoģiskiem šķēršļiem, kas traucē pēc iespējas labāk apgūt instrumenta spēli.

Pieredzējušais mūziķis neslēpa, ka vislabākā mācīšanās esot koncertā, jo tad spēlē ar vislielāko atdevi. Ja viņi katru dienu spēlētu ar tādu atdevi kā koncertā, tad ātri vien visu iemācītos – jauniešiem padomu deva R. Zaļupe.

“Ja tu gribi būt mūziķis, jāspēlē nevis tas, kas ir visvieglāk, bet gan tas, kas vislabāk skan. Izvēlies grūtāko, jo bieži vien grūtākais ir vislabākais!" arī šādu padomu topošajiem mūziķiem deva R. Zaļupe.

Video skatīt šeit!

Pievieno komentāru

Kultūra