Rīgā skatāma Liepājas mākslas vidusskolas absolventu darbu izstāde

Līdz 17. septembrim Rīgā, Liepājas pārstāvniecības telpās Torņa ielā 4 (Jēkaba kazarmās) apskatāma Liepājas mākslas vidusskolas (LMV) absolventu darbu izstāde, informē pārstāvniecības sekretāre Aija Kopštāle.

Izstādē apskatāms interjera dizaina speciālista Valtera Palapa kvalifikācijas darbā veiktais pētījums un situācijas aktualizācija par Paula Maksa Berči 1901. gadā projektēto, nu jau sešus gadus neapdzīvoto namu, arhitektūras pieminekli, Republikas ielā 13, Liepājā.

Liepājas Mākslas vidusskolas uzstādījums ir sagatavot vispusīgus, plaša profila dizaina speciālistus, kas veicina dizaina vides attīstību radošās industrijas ilgtspējai. LMV šogad absolvēja četrdesmit četri jauni dizaina speciālisti astoņās dizaina nozarēs - apģērbu dizains, audiovizuālā mākslas un mediju māksla, ādas izstrādājumu dizains, interjera dizains, koka izstrādājumu dizains, metāla izstrādājumu dizains.

"Maksa Paula Berči projektētais Georga Rīges nams Liepājā, Republikas ielā 13 ir izcils sava laika arhitektūras piemineklis, kas izceļas ar Latvijā 20. gadsimta sākumam raksturīgu interjeru dekoratīvo apdari, augstvērtīgiem apdares materiāliem", atzīst Dr.art, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Silvija Grosa. Celtnei ir ne tikai grezna fasāde, bet arī pārdomāts, tieši jūgendstila periodam raksturīgs plānojums. Īpaši nozīmīgi un Latvijas mākslas vēsturē unikāli ir figurālie gleznojumi kāpņu telpā, kuriem par paraugiem izmantotas Alfonsa Muhas darbu reprodukcijas.

Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi izstādē eksponē mācību uzdevumu – kārbas, diplomande Lelde Dreimane kvalifikācijas darbā izstrādāja un izstādē var aplūkot aksesuāru kolekciju "Deko" (cimdi, ķemmes, futlāris).

Liepājas Mākslas vidusskola arī aicina uz sadarbību uzņēmējus, skolas esošos un potenciālos sociālos partnerus, inovatīvu ideju un projektu realizācijā ieinteresētās amatpersonas, kā arī citus interesentus, kas novērtē dizainu kā pievienotās vērtības radītāju katra un visu dzīves telpā, kā vienu no valsts kultūras un ekonomikas attīstības virzītājiem. Kontaktpersona Andra Zvirbule, tālrunis 63423653, e-pasts: liepajasmakslasvsk@gmail.com.

Izstādes apmeklējumu jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 67503392 vai rakstot e-pastu: lpr@dome.liepaja.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra