Režisors Augustins, iestudējot "Ģimenes lietas", apraudas

PAPILDINĀTS AR VIDEO. Liepājas teātrī 17. septembrī būs pirmizrāde šīs sezonas pirmajam jauniestudējumam. Reja Kūnija komēdiju "Ģimenes lietas" iestudējis režisors Rolands Augustins A.

Šogad aprit 65 gadi, kopš Reja Kūnija vārds pazīstams skatītājiem. Savu karjeru, būdams vēl zēns, autors sācis kā aktieris, vēlāk pievērsies lugu rakstīšanai. Tagad dramaturga kontā jau ir vairāk nekā 20 komēdiju, kas iestudētas visā pasaulē un tulkotas vairāk nekā 40 valodās. Arī Liepājas skatītāji jau tikušies ar R. Kūnija daiļradi – 2007. gadā Liepājas teātrī tika iestudēta komēdija "Precējies nav miris", ko spēlēja četras sezonas, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.  
 
Izrādes "Ģimenes lietas" darbība norit slimnīcā. Doktoram Mortimeram gaidāma ļoti nozīmīga diena – viņam uzticēta konferences atklāšana, kurā piedalīsies simtiem pasaules vadošo neirologu. Un tieši šajā dienā slimnīcā ierodas Mortimera bijusī mīļākā. Doktora Mortimera loma uzticēta Edgaram Pujātam, pārējās lomās – Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Gatis Maliks, Ilze Būde, Inese Kučinska, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Leons Leščinskis, Sandis Pēcis, Signe Ruicēna un Viktors Ellers. Iestudējam scenogrāfiju veidojis Mārtiņš Vilkārsis, bet kostīmus – Kristīne Abika, informē Z. Borga.

Skatītājam, kurš atnāks uz izrādi, būs labs garastāvoklis, pārliecināts režisors Rolands Augustins A. Iestudējumā neesot drūmu un smagu lietu. Taču ikviens jau allaž atrodot kaut ko savu, un arī komēdijas skatoties nereti varot raudāt.

Pats raudājis, sākot darbu pie iestudējuma, viltīgi pasmaida režisors. Tas tāpēc, ka iestudēt komēdiju esot ļoti sarežģīti. "Komēdija vienmēr bijis vissarežģītākais žanrs, visvairāk moku ir tieši, iestudējot komēdijas," atzīst Rolands Augustins A.

Teātris pasūtījis komēdiju, autora R. Kūnija darbi ir moderni, pasaulē tos bieži iestudē – līdz ar to izraudzītā luga bijis optimāls risinājums, par to, kāpēc izraudzītas tieši "Ģimenes lietas", stāsta režisors. Neesot mazsvarīgs arī fakts, ka tā neesot tik muļķīga kā citas, nosmej Rolands Augustins A.

Video skatīt  šeit!

Pievieno komentāru

Kultūra