Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Remontdarbus Liepājas muzejā plāno pabeigt decembrī

Ja nebūs lielu sarežģījumu, remontdarbus Liepājas muzeja ēku kompleksā plānots pabeigt līdz decembra vidum, "Rietumu Radio" informēja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Pašlaik par Liepājas pašvaldības piešķirto finansējumu būvnieki atjauno muzeja centrālās ēkas dienvidu fasādi, ir plānots izremontēt arī vairākas muzeja iekštelpas, kur iepriekš nomainīti radiatori, logi un veikti citi darbi.

Jau ziņots, ka būvdarbi Liepājas muzeja ēkās tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā pašvaldības projekta "Liepājas kultūras iestāžu rekonstrukcija un energoefektivitātes paaugstināšana" ietvaros. Papildus projekta ietvaros paredzētajiem līdzekļiem pašvaldība dažādu darbu veikšanai muzejā piešķīrusi vairāk nekā 100 000 latu.

Ēkas fasādes atjaunošanas darbus būvnieki sola pabeigt līdz oktobra beigām. Pirms nepilniem desmit gadiem, kā pastāstīja direktore, muzeja ēkas fasāde jau atjaunota, taču toreiz darbi veikti ziemas periodā un nekvalitatīvi, tāpēc daudzviet apmetums nolupis.

Tuvākajās dienās tiks izsludināts iepirkumu konkurss par remonta veikšanu muzeja vestibilā un vairākās citās iekštelpās, kur sākotnēji, Eiropas Savienības līdzfinansētā projektā remonts nebija paredzēts.

Liepājas muzeja direktore pauda gandarījumu, ka izdevies pārliecināt Liepājas pašvaldību par nepieciešamību veikt arī iekštelpu remontus. "Muzejs ir ne tikai vieta, kur glabāt vēsturisko mantojumu, bet arī tūrisma objekts, koncertu, lekciju norises vieta, tāpēc vizuālais tēls ir svarīgs," uzskata Kārkla, norādot, ka kosmētiskais remonts līdz decembra vidum tiks pabeigts visās muzeja telpās.

Vislielākie sarežģījumi pašlaik ir ar muzeja ēkas jumta zelmeņu dekoratīvajiem rotājumiem, ko nepieciešams restaurēt. Šiem darbiem plānots piesaistīt līdzekļus no Valsts kultūrkapitāla fonda, kur iesniegts projekts, lūdzot piešķirt līdzekļus restaurācijas darbu veikšanai. Restaurācijas darbi, kā prognozēja Kārkla, varētu noslēgties ne ātrāk kā nākamā gada maijā.

Kā ziņots, iepriekš Liepājas muzeja ēku kompleksa atjaunošanas darbus bija plānots pabeigt šī gada augustā.

Būvdarbi Liepājas muzeja ēkās tiek veikti ERAF līdzfinansētā pašvaldības projekta "Liepājas kultūras iestāžu rekonstrukcija un energoefektivitātes paaugstināšana" ietvaros.

Projekta gaitā tika renovēta arī Liepājas teātra ēkā un Liepājas latviešu biedrības nams. Kopumā ar ERAF atbalstu šogad Liepājas teātra ēku kompleksa, kā arī Latviešu biedrības nama un Liepājas muzeja ēku kompleksa rekonstrukcijā un energoefektivitātes uzlabošanā tika plānots ieguldīt 2,5 miljonus latu, no kuriem pašvaldības līdzfinansējums - 305 239 lati.

Projekts paredz ēku jumtu nomaiņu, ārsienu siltināšanu, logu un durvju nomaiņu, inženiertehnisko tīklu rekonstrukciju un virkni citu darbu. Remonta laikā arī paredzēts būtiski uzlabot krājuma telpu tehnisko stāvokli, novēršot augsto mitruma koncentrāciju, izbūvējot ventilāciju, telpas temperatūras regulēšanas un automātisko ugunsdzēsības sistēmu.

Liepājas muzeja galvenā ēka sākotnēji būvēta kā dzīvojamā māja Liepājas koktirgotājam Kacenelsonam. Ēkas metu vispirms pasūtīja Berlīnes arhitektam Ernstam fon Īnem, ko tālāk projektā izstrādāja arhitekts Pauls Makss Berči. Projekts pabeigts 1900.gada, bet ēka uzbūvēta laikā no 1900. līdz 1902.gadam.

No 1935.gada daļā ēkas ierīkoja muzeju un daļa ēkas bija apdzīvota, nedaudz vēlāk jau visā ēkā iekārtots muzejs. Kopš 2007.gada muzeja galvenā ēka un ratnīca iekļautas Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Pievieno komentāru

Kultūra