Raimonds Pauls jubileju svinēs arī Liepājā

Maestro Raimonds Pauls savu 75. jubileju svinēs arī Liepājā – Liepājas Olimpiskajā centrā R. Pauls kopā ar Liepājas simfonisko orķestri sniegs īpašu koncertu “Pilsēta vētru un dzintara krastā”. Turklāt klausītāju atsaucība bijusi tik liela, ka organizatori sapratuši: ar vienu koncertu nav gana.

Sākotnēji bija plānots, ka koncerts Liepājas Olimpiskajā centrā notiks 22. janvārī pulksten 19, taču publikas lielās atsaucības dēļ organizatori – biedrība “Liepājas Kamerorķestris” – nolēmuši piedāvāt papildkoncertu, tas notiks 23. janvārī pulksten 16. 16. janvārī mākslinieka jubilejas koncerts izskanēs Rīgā.

Liepājas simfoniskā orķestra pārstāve Iveta Vēvere pastāsta, ka koncertā “Pilsēta vētru un dzintara krastā” piedalīsies arī “Sērkociņu fabrikas” vokāli-instrumentālais ansamblis, kas plašāk pazīstams ar nosaukumu “Credo”. Pie diriģenta pults – Jēkabs Ozoliņš.

Koncertā skanēs gan R. Paula mūzikas cikls “Melnais kliedziens” ar Gunāra Kroļļa dzeju, gan tās komponista dziesmas, kuras savulaik ieguva popularitāti “Credo” un arī citu Liepājas mūziķu izpildījumā.

Savulaik mākslinieks Gunārs Krollis izveidoja grafikas, kurās atspoguļoja savu redzējumu par 1945. gadā notikušo kodolbombardēšanu Hirosimas un Nagasaki pilsētās Japānā. Zem grafikām mākslinieks bija pievienojis pa četrrindei. R. Pauls šīm dzejas rindām sacerēja melodiju, un tapa cikls “Melnais kliedziens”, ko “Credo” 1986. gadā pirmo reizi izpildīja R. Paula 50 gadu jubilejas koncertā. Koncerta iniciatori Guntis Kolerts un Valdis Skujiņš uzskata, ka emocionāli un informatīvi cikls “Melnais kliedziens” nav zaudējis savu aktualitāti.

Liepājas simfoniskā orķestra izpildījumā šis cikls iegūs jaunu skanējumu, un tas būs patīkams pārsteigums tiem, kas “Melno kliedzienu” atceras no 1986. gada, pieļauj I. Vēvere.

29. janvārī šo koncertu pārraidīs arī Latvijas Televīzija – uz ekrāniem tas būs pulksten 21.20.

Arī Latvijas Televīzija (LTV) sākusi īpašu jubilāram veltītu programmu, pastāsta LTV1 pašreklāmas redaktore Ieviņa Ancena. Būs gan filmas, gan teātra izrādes, kurām R. Pauls komponējis mūziku, gan arī raidījums, kura vadītāja lomā iejutīsies pats Maestro. Vairāk var lasīt šeit .

Pievieno komentāru

Kultūra