Radošajā telpā "Ideju bode" atklās Kristīnes Mileres kvilinga darbu izstādi

Otrdien, 17. maijā pulksten 17 radošajā telpā “Ideju bode” (Teodora Breikša ielā 41/41a, Liepājā) tiks atklāta Kristīnes Mileres kvilinga darbu izstāde, informē radošās telpas “Ideju bode” īpašniece Krista Kalnarāja.
 
Kristīne ir liepājniece, kura patriotisku jūtu vadīta ir radījusi darbus kvilinga tehnikā (no papīra). Tajos redzami Liepājai raksturīgi simboli. Katra darba nosaukums ir ietverts kāda dzejoļa vai dziesmas rindiņās. Kristīne raksta: “Strādājot ar papīru vajag ļoti lielu pacietību un precizitāti. Tieši ar to ir īpaša kvilinga tehnika. Kvilings jeb “papīra filigrāns” (no angļu val. vārda quill – spalva, riša; gofrēt) ir smalks un skaists rokdarbu veids, kad no šaurām papīra strēmelītēm tiek veidotas interesantas figūras un kompozīcijas.

Rokdarba saknes meklējamas viduslaiku klosteros Francijā un Itālijā. Kvilinga tehnikā mūķenes veidoja dekorus grāmatām, rakstiem un ikonām, tinot uz putna spalvas gala papīra strēmelītes ar apzeltītām maliņām, tā radot apzeltījuma iespaidu Vēlāk šis rokdarbu veids kļuva populārs un attīstījās, laika gaitā dažādojot un pilnveidojot papīra locīšanas un tīšanas tehnikas. Pēdējā laikā arī Latvijā kvilings kļūst aizvien populārāks, jo ir daudzveidīgs, aizraujošs un interesants rokdarbs”.

Izstāde ir skatāma katru darba dienu no 11:00 – 17:00, sestdienās no 11:00 – 15:00.

Pievieno komentāru

Kultūra