Radošā telpa "Ideju bode" Muzeju naktī organizēs ekskursijas un rādīs kino

Iesaistoties Muzeju nakts aktivitātēs, radošā telpa “Ideju bode” sestdien, 21. maijā pulksten 19:00 un 21:00 aicina pulcēties ekskursijām uz Liepājas dzelzceļa stacijas ēku un Liepājas tramvaja depo. Savukārt pulksten 22:00 tiks demonstrēta dokumentālā filma “Dižais muzejs”, kas dod iespēju ieskatīties vienā no pasaules ietekmīgākajām kultūras un mākslas iestādēm – Mākslas vēstures muzejā Vīnē, informē radošās telpas “Ideju bode” īpašniece Krista Kalnarāja.

Radošā telpa “Ideju bode” līdzīgi kā muzejs glabā Liepājas un Kurzemes mākslinieku un dizaineru darbus, stāsta stāstus par darbu tapšanu, maina ekspozīcijas un prezentē dizaina izstrādājumus, tāpēc iesaistīšanās Muzeju nakts aktivitātēs ir likumsakarīga. Sākot no pulksten 19:00 notiks lielo ezeru gliemežu apstrādes un pārveides radošā darbnīca. Tiks vērtas durvis uz nakts pagalmu, kur notiks nakts stādīšana.

Pulksten 19:00 ikviens interesents tiek aicināts pulcēties pie radošās telpas “Ideju bode”, lai dotos kopīgā ekskursijā uz Liepājas dzelzceļa stacijas ēku. Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa vadībā būs iespēja nokļūt ne tikai skaistajā zālē, bet arī uz balkona, no kuras paveras skats visas Rīgas ielas garumā. Tā būs unikāla iespēja tikt pie skaistām fotogrāfijām.

Pulksten 21:00 pulcēšanās pie radošās telpas “Ideju bode”, lai dotos otrajā ekskursijā uz Liepājas tramvaja depo. Gunārs Silakaktiņš stāstīs par tramvaja vēsturi, par ēku celtniecības vēsturi un citiem interesantiem faktiem.

Pulksten 22:00 radošajā telpā “Ideju bode” tiks demonstrēta dokumentālā filma “Dižais muzejs”. Johanesa Holchauzena dokumentālā filma sniedz iespēju palūkoties ikdienas dzīves tuvplānā vienā no pasaules ietekmīgākajām kultūras un mākslas iestādēm – Mākslas vēstures muzejā Vīnē. Dokumentālā filma “Dižais muzejs” piedāvā asprātīgu un smalka humora piepildītu skatījumu uz pasaulē slavenu un slēgtu institūciju un pats svarīgākais – tās darbiniekiem. Filma atklāj ne vien veidus kā muzeja ekspozīcija tiek uzturēta un ko tas prasa no darbiniekiem, bet arī smalki attēlo mijiedarbību starp mākslu un birokrātiju, vēsturi un nepieciešamību pēc laikmetīga skatījuma. Sākot ar apkopēju komandu un beidzot ar muzeja vadību, satrauktu mākslas vēsturnieku un pārkrāsotu Rubensa gleznu, tiek uzsvērts, ka muzejs nav vienkārši muzejs.

Filma ir veidota “direct cinema” stilā, bez aizkadra komentāriem vai fona mūzikas, galveno uzsvaru vēršot uz precīzu un tiešu muzeja darbības atspoguļojumu un perfektas vides radīšanu mākslai. Pateicoties režisora izsmalcinātajai novērotāja spējai, kameras un pedantiskās montāžas darbam, filmu spēs novērtēt ne tikai muzeju un mākslas pazinēji, bet arī tie, kuriem muzejs saistās ar apputējušiem gleznu rāmjiem.
   
Visas aktivitātes ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra