"Putnu balle" un "PeR" Liepājā vienosies Mārtiņa Freimaņa dziesmu koncertā

Pāragri aizsaulē aizgājušā mūziķa Mārtiņa Freimaņa draugi un skolnieki "Putnu balle" un trio "PeR" uzskata, ka nav labākas piemiņas draugam, kā viņa dziesmu atskaņošana un popularizēšana koncertos, tāpēc 8. oktobrī plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā mūziķi vienosies koncertā "Tu esi mans draugs", informē LLBN projektu vadītāja Madara Pūķe.

Koncertos skanēs Freimaņa komponētās dziesmas, kas gaitā kļuvušas par neatņemamu šo grupu repertuāra sastāvdaļu. Repertuārā būs arī vēl nepubliskotas Freimaņa dziesmas, kas radītas tieši šiem kolektīviem, norāda Pūķe.

Mūziķi atklāj, ka viņus vieno sajūta, ka tieši tagad vajag dziedāt un turpināt nepabeigtos darbus, ierakstīt neierakstītās Mārtiņa dziesmas, kuras Mārtiņš atstāja tieši "Putnu Ballei" un "PeR".

"Putnu balli" sadarbība ar Freimani saista jau kopš 20. gadsimta sākuma, šajā laikā piedzīvoti daudzi kopīgi koncerti, ierakstītas vairākas Freimaņa dziesmas, ar duetu "Valters un Kaža" iegūta piektā vieta 2005. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Savukārt grupa "PeR" ar Freimani sadarbojās kopš 2009. gada. Mārtiņš teicis, ka "PeR" atgriež viņā jaunību un aizdzen depresiju. Freimanis ir daudzu populāru, kā arī vēl nepubliskotu "PeR" dziesmu autors, palīdzējis puišiem gatavoties arī dalībai konkursā "Jaunais vilnis" pagājušajā vasarā.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Pievieno komentāru

Kultūra