Pirmoreiz Latvijā atskaņos liepājnieku radītu leļļu kameroperu "Prieka noslēpums"

Nebijis notikums ne tikai Liepājas, bet arī Latvijas un Baltijas, bet varbūt pat Eiropas mērogā – opera ar lellēm jeb leļļu kameropera „Prieka noslēpums”. Kā noprotams, vienotā mākslas darbā apvienoti divi šķietami pretēji žanri – leļļu teātris un opera.

Izrāde adresēta gan bērniem, gan viņu vecākiem, paplašinot mūsu priekšstatus par to, kāda var būt opera un leļļu teātris mūsdienu mākslā, informē Anda Birkenberga, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja.

Leļļu kameropera „Prieka noslēpums” tapusi, lai bērniem un viņu vecākiem atgādinātu, ka straujajā dzīves ritmā un ikdienas rūpēs mēs bieži aizmirstam, KĀ un KUR rodams PRIEKS. Aicinām ikvienu vismaz uz mirkli apstāties "ikdienas skrējienā" un ļauties brīnumainajam stāstam, lai pabūtu ar sevi un saviem bērnības sapņiem.

Stāsts ir par meiteni, vārdā Sniedze, kura izaugusi liela un aizmirsusi par prieku, ko dod katra diena. Viņa nespēj atcerēties, kad pēdējo reizi no sirds priecājusies, kaut vai par ledus puķēm logu rūtīs vai balto sniegu.
 
Kādu nakti Sniedzes aizmirstā bērnības lelle Sniedzīte atdzīvojas un dodas mežā, lai atrastu draudzenes pazudušo prieku. Mežā Sniedzīte satiek gan raganu Žagareni, gan purva Burbi un citus pasaku zemes iemītniekus. Ja Tu gribi satikt šos smieklīgos un interesantos dīvaiņus - nāc, skaties un klausies jautros Sniedzītes piedzīvojumus.

Unikālā mākslas darba veidošanā apvienojušies dažādu žanru profesionāļi – mūzikas  autors ir viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes komponistiem Jānis Strazds, kurš raksta gan populāro mūziku (dziesmas Andrim Ērglim, Igo, Normundam Rutulim, Kristīnai Zaharovai u. c. izpildītājiem), gan arī kora un simfonisko mūziku, libreta autors - pieredzējušais Liepājas Ceļojošā leļļu teātra „MASKA” izrāžu autors un aktieris Pēteris Trups, operas režisore Agita Trupa, scenogrāfijas autors ir Liepājas Universitātes asociētais profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš, krāšņās lelles darinājušas leļļu mākslinieces Astra Dzērve un Marita Runde, bet par gaismām rūpēsies Latvijā pazīstamais gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Horeogrāfiju dejām veidojušas Inita Saleniece un Ingrīda Lūre. Izrādē piedalīsies arī Ingrīdas Lūres izlolotie Liepājas baleta un deju studijas jaunie talanti un „Liepājas kameroķestra” mūziķi Gunta Kolerta vadībā, pie diriģenta pults -  Jēkabs Ozoliņš.
Galvenajā – lelles Sniedzītes lomā – jaunā, talantīgā, liepājniekiem jau pazīstamā soliste Laura Bluķe; Pasaku feja – Ieva Dreimane; Ķērpainis – Juris Ločmelis, kā arī leļļu meistari Pēteris un Agita Trupi.

Kameroperas „Prieka noslēpums” pirmizrāde notiks 16. decembrī  pulksten 16.00 Liepājas Latviešu biedrības namā,  arī 18. un 19. decembrī pulksten 13.00 un 18.00 tā būs skatāma Liepājā, bet 20. decembrī - Rīgas Kongresu namā.

Biļetes uz izrādēm Liepājā var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama kasē un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/5876, kā arī „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Biļetes cena: 3.50 LVL.

Pievieno komentāru

Kultūra