Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma ''Savējie sapratīs. Sešdesmitie. Sākums.''

Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē 13. novembrī pulksten 14 tiks demonstrēta dokumentālās roka triloģijas pirmā filma "Savējie sapratīs.Sešdesmitie.Sākums.” Apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas režisoru Mareku Bērentu un mūziķi Valdi Skujiņu, kurš ir viens no filmas dalībniekiem un dalīsies savos iespaidos par piedzīvoto, informē pasākuma rīkotāji.

Filmas stāsts ir par pagājušā gadsimta 60. gadu latviešu rokmūziķiem, kas spītējot padomju cenzūrai un aizliegumiem atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības. Galvenais iemesls, kāpēc vispār vēl ir vērts runāt par tā laika rokmūziku - tā patiesi bija laba, profesionāla, izsāpēta, ne tā, kā tagad, kad dziedāt var visu. Cenzūra rūdīja mūziķus, padarot mūziku pārdomātāku, radošāku, spēcīgāku. Programmas tika rūpīgi slīpētas un mēģinājumi notika regulāri. Tieši rokmūziķi lika pamatus tam, ko mēs šodien uzskatam pašu par sevi saprotamu un neatņemamu – izpausmes un vārda brīvība.

Filmas varoņi: Pits Andersons, Raimonds Pauls, Boriss Rezņiks, Imants Kalniņš, Jānis Vanadziņš, Gunārs Šimkus, Vilnis Šmīdbergs, Ingvars Leitis, Vladimirs Smirnovs, Alvis Birkovs, Valdis Skujiņš, Ivars Godmanis, Juris Lapinskis, Leons un Juris Sējāni, Andris Kronbergs, Zigmars Liepiņš, Mārtiņš Brauns, Niks Matvejevs.

Biļetes pieejamas Liepājas Latviešu biedrības nama kasē. Ieejas maksa 3 eiro. Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2 eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra