Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piemiņas pasākumi novados

Otrdien Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi notiks vairākās vietās Lejaskurzemes novados.

Kazdangā

Pulksten 12 atceres brīdis un ziedu nolikšana pie piemiņas akmens terora upuriem (pie pagasta pārvaldes). Pēc tam būs iespēja doties uz atceres brīdi Kalvenes dzelzceļa stacijā. Transportu pieteikt pa tālruni 63497017 vai 26635436.

Kalvenē

Kalvenes dzelzceļa stacijā pulksten 13 notiks atceres brīdis pie represēto piemiņas akmens, uz kuru aicināti ļaudis no visa Aizputes novada. Pēc tam pasākuma dalībnieki tiek lūgti uz tasi tējas Kalvenes kultūras namā, lai dalītos atmiņās.
 

Durbē

Pulksten 13 atceres pasākums pie piemiņas akmens Durbes baznīcas dārzā. Pēc tam Durbes kultūras namā tikšanās pie kafijas tases un līdzpaņemtajiem groziņiem. Varēs iepazīties ar iepriekšējo gadu pasākumu fotogrāfijām un filmām. Dalībniekiem vēlams pieteikties, zvanot pa tālruni 63484984.

Vaiņodē

Pulksten 10 sāksies brauciens ar autobusu uz piemiņa vietām Vaiņodē, Embūtē un Simaitišķos. Piedalīties var ikviens, pulcēšanās pie Vaiņodes novada domes un muzeja.


Priekules novadā

Bunkā - pulksten 11 atceres brīdis pie akmens "Krotniekiem", koncerts Bunkas kultūras namā.

Priekulē - pulksten 12 ziedu nolikšana pie represēto piemiņas akmens Priekules stacijā, pēc tam brauciens uz atceres brīdi Gaviezē.

Virgā- pulksten 13 Atceres pasākums pie represēto Piemiņas akmens.

Vērgalē

Pulksten 11 Vērgales kapsētā pie piemiņas akmens ar dzejas lasījumiem un svecīšu aizdegšanu, ziedu nolikšanu atcerēsies represijās cietušos.

Rucavā

Pulksten 12 ziedu nolikšana Rucavas centrā pie akmeņiem komunistiskā genocīda upuru piemiņai ar A. Jaunskalžes vadītu svētbrīdi, etnogrāfiskā ansambļa dziedātām dziesmām un Dz. Skrubes dzejas lasījumu. Pēc pasākuma tikšanās bibliotēkā pie tējas tases un pīrādziņiem, būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu par Jāņa Pūķa dzīvesstāstu.

Dunikā

Pulksten 13 Dunikas pagastā pie Golgātas baznīcas piemiņas akmens notiks atceres brīdis, pieminot 70 gadus kopš 1941. gada izvešanas. Būs A. Jaunskalžes vadīts svētbrīdis, skanēs dziesmas un dzeja. Pie tējas tases notiks dalīšanās atmiņu stāstos.

Pievieno komentāru

Kultūra