Pianisma zvaigžņu festivālu atklās izcilu Lietuvas pianistu duets

Sestdien, 10.martā plkst.18.00 Liepājas teātrī tiks atklāts XX Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. Atklāšanas koncertā klausītāji dzirdēs izcilus pianistus no Lietuvas – tēvu un dēlu Petru un Luku Geņušus, kā arī pašreiz spilgtāko Luksemburgas pianisti Keti Krīru.

Petru Geņušu Pianisma zvaigžņu festivāla publika jau reiz ir uzņēmusi ar ovācijām. Šogad izcilais lietuviešu pianists, kas daudzkārt sveikts un sumināts Eiropas, Japānas un ASV lielākajās koncertzālēs, festivālā atgriežas kopā ar savu dēlu Luku Geņušu, ar ko kopā atskaņos Mocarta Koncertu divām klavierēm (KV 365). Divus koncertflīģeļus reizē simfoniskajos koncertos, vismaz Latvijā, redzēt gadās ļoti reti.

Luks Geņušs šodien ir viens no pieprasītākajiem pianistiem Krievijā, kur viņš vēl joprojām studē un ir ieguvis augstākās vietas nozīmīgākajos pianistu konkursos. „Jaunā lietuviešu pianista izpildījumā dzirdēsim arī Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu, ko uzskata par vienu no tehniski sarežģītākajiem skaņdarbiem klasiskās klaviermūzikas repertuārā,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala, kurš šajā koncertā stāsies pie LSO diriģenta pults.

Petrs Geņušs gan ir zināms kā plaša redzesloka mūziķis, kas vienlīdz spoži uzstājas klasiskajā, džeza un tā saucamajā starpžanru repertuārā, kas sniedzas no renesanses līdz avangardam. Muzikologs Orests Silabriedis zina stāstīt, ka „šis redzesloka daudzveidīgums īpaši sajūtams, kad Geņušs ar tikai viņam vienam raksturīgu piegājienu atskaņo klasiskā repertuāra opusus”. Šoreiz klausītājiem Petrs Geņušs piedāvās Baha Koncertu sol minorā (BWV 1058).

Jauka dāvana festivāla jubilejā būs Bēthovena Otrā klavierkoncerta izpildījums spožās pianistes Keti Krīras izpildījumā. Jaunā pianiste no Luksemburgas 2005.gadā četrrocīgi ar Siprienu Kacari muzicēja Luksemburgas filharmonijas atklāšanas ceremonijā. 2007.gadā viņa spēlēja Luksemburgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas ceremonijā. Keti Krīras kontā ir koncerti Andorā, ASV (Kenedija centrā), Austrijā, Beļģijā, Francijā, Itālijā, Nīderlandē, Spānijā.

Pilnu festivāla programmu un mākslinieku aprakstus var atrast LSO interneta mājas lapā www.lso.lv sadaļā „festivāli”.

Festivāls tapis sadarbībā ar ekskluzīvo klavieru ražotājiem „Fazioli” un „Schimmel”. Festivāla draugi – „Latvenergo”, „Piano.lt”, Latvijas Kultūras ministrija, Liepājas dome un Liepājas Kultūras pārvalde.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs. Uz koncertu Ventspilī – „Biļešu servisā”. Vēršam uzmanību, ka festivāla koncerti darba dienās sākas plkst.19:00, savukārt brīvdienās – plkst.18:00.

Pievieno komentāru

Kultūra