Pianisma zvaigžņu festivāla noslēgumā Trešā Liepājas koncerta pirmatskaņojums

18.martā plkst.18:00 Liepājas teātrī ar trīs latviešu pianistu uzstāšanos noslēgsies XX Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kurā izskanēs komponista Riharda Dubras Trešais Liepājas koncerts.

Turpinot iecerēto 12 Liepājas koncertu ciklu, tieši pilsētas dzimšanas dienā, kas šogad sakrīt ar festivāla noslēgumu, pirmatskaņojumu piedzīvos Trešais Liepājas koncerts, ko Liepājas Simfoniskais orķestris pasūtījis komponistam Rihardam Dubram.

Trešo Liepājas koncertu atskaņos pianists Endijs Renemanis, par ko gandarīts ir pats mūzikas autors.

„Tā ir mūsu festivāla intriga un lepnums. Varu teikt, ka skaņdarbs ir diezgan liels pretstats Andra Dzenīša Pirmajam Liepājas koncertam, kas izskanēja iepriekšējā festivālā. Šeit ir daudz gaismas un dzīvesprieka. Ar nepacietību gaidām publikas un jo īpaši liepājnieku reakciju uz šo koncertu!,” pārdomās dalās Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadītājs Uldis Lipskis.

Arī Atvars Lakstīgala, kurš šajā koncertā stāsies pie LSO diriģenta pults, ar prieku Liepājas koncerta pirmatskaņojumu: „Šis ir ļoti gaidīts notikums! Jau ieraugot partitūru, dzirdēju, ka tas ir vienkārši skaisti. Ir tāds teiciens – ja partitūra labi izskatās, tad tā arī ļoti labi skan, un tas pierādījās arī praksē mūsu mēģinājumos. Domāju, ka tas būs brīnišķīgs piedzīvojums arī klausītājiem.”

Koncertā dzirdēsim arī izcilo latviešu pianistu Reini Zariņu – 11 starptautisku konkursu laureātu, kas nupat ieguva arī Latvijas Lielo mūzikas balvu 2011. Pianists uzstājies pasaules slavenākajās koncertzālēs un sadarbojies ar ievērojamiem komponistiem un diriģentiem. Reiņa Zariņa interpretācijā skanēs Brāmsa Otrais klavierkoncerts.

Liels prieks uz festivāla skatuves būs sveikt pianistu Danielu Vaimanu, kurš Latvijā gan tikai dzimis, bet dzīvojis un studējis Izraēlā, pēc tam Londonā un Vācijā, kā arī Šveicē, kur tagad pārsvarā uzturas. Daniels Vaimans festivāla rīkotājiem īpaši lūdzis, ka vēlas pārstāvēt tieši Latviju.  Lieliskais pianists, kas uzstājies gan ar daudziem slaveniem orķestriem, gan solokoncertos Eiropā, ASV, Dienvidamerikā un Āzijā, šajā koncertprogrammā izpildīs Mocarta Klavierkoncertu ar kataloga numuru KV 467.

Festivāla laikā Liepājas teātra telpās var apskatīt Irinas Tīres fotogrāfiju izstādi „Pianisma zvaigžņu festivāls mēģinājumos un koncertos 20 gadu garumā”.

Festivāla programmu un mākslinieku aprakstus var atrast LSO interneta mājas lapas www.lso.lv sadaļā „festivāli”.

Pianisma zvaigžņu festivāls tapis sadarbībā ar ekskluzīvo klavieru ražotājiem „Fazioli” un „Schimmel”. Festivāla draugi – „Latvenergo”, „Piano.lt”, Latvijas Kultūras ministrija, Liepājas dome un Liepājas Kultūras pārvalde.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs. Vēršam uzmanību, ka festivāla koncerti darbdienās sākas plkst. 19:00, savukārt brīvdienās – plkst. 18:00.

Pievieno komentāru

Kultūra