Pianisma zvaigžņu festivālā atkal jaunas sejas

16.martā plkst.19:00 Liepājas teātrī XX Starptautiskajā Pianisma zvaigžņu festivālā brīnišķīgā koncertprogrammā ar lielisko poļu diriģentu Tadeušu Voicehovski pie LSO diriģenta pults dzirdēsim spožus pianistus no Baltkrievijas, Polijas un Itālijas.

Koncertā skanēs Karla Černi Koncerts klavierēm četrrocīgi, ko izpildīs kritikas augstu vērtēts baltkrievu duets Natālija Kotova un Valērijs Borovikovs.

Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis uzsver: "Atskaņot Černi skaņdarbus var atļauties tikai festivāli. Orķestru ikdienas repertuārā šī komponista darbi parasti nav atrodami. Tuvs Bēthovena draugs – komponists Karls Černi mūzikas vēsturē vairāk ir zināms kā klavieru tehnikas skolas radītājs, mazāk kā komponists."

Jau atkal diemžēl jāziņo, ka slimības dēļ savu dalību festivālā ir atteicis arī itāļu pianists Pjetro de Maria. Klausītājiem gan būs iespēja dzirdēt jauno itāļu pianisti Saskju Džordžīni, par kuru pasaulslavenais čellists Tomass Demenga teicis: "Viņa ir viens no Itālijas lielajiem talantiem. Esmu spēlējis kopā ar viņu, un mani fascinēja viņas neizmērojamā muzikalitāte un profesionālā attieksme." Saskjas Džordžīni izpildījumā koncertā izskanēs Frederika Šopēna Otrais klavierkoncerts.

Pianisma zvaigžņu festivālam nozīmīgs ir arī jaunrades moments, tāpēc rīkotāji ir parūpējušies, lai festivāla programmā izskanētu arī mūsdienu mūzika. Viens no tādiem skaņdarbiem būs pasaulē atzītā poļu komponista Voiceha Kilara Otrais koncerts klavierēm, stīgām un sitaminstrumentiem, kas Latvijā skanēs pirmo reizi. Šī koncerta pirmatskaņojums Latvijā uzticēts spožajai poļu pianistei Beatai Biliņskai, ko uz skatuves ar lielām ovācijām publika sveica jau pagājušajā Pianisma zvaigžņu festivālā.

Beatu Biliņsku un Saskju Džordžīni klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī solo koncertā jau nākamajā dienā, 17.martā plkst.19:00 turpat Liepājas teātrī.

Festivāla laikā Liepājas teātra telpās var apskatīt Irinas Tīres fotogrāfiju izstādi "Pianisma zvaigžņu festivāls mēģinājumos un koncertos 20 gadu garumā".

Festivāla programmu un mākslinieku aprakstus var atrast LSO interneta mājaslapas www.lso.lv sadaļā "festivāli".

Pianisma zvaigžņu festivāls tapis sadarbībā ar ekskluzīvo klavieru ražotājiem "Fazioli" un "Schimmel". Festivāla draugi – "Latvenergo", "Piano.lt", Latvijas Kultūras ministrija, Liepājas dome un Liepājas Kultūras pārvalde.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs. Vēršam uzmanību, ka festivāla koncerti darbdienās sākas plkst.19:00, savukārt brīvdienās – plkst.18:00.

Pievieno komentāru

Kultūra