Pelna ceļazīmes uz lielo festivālu

Šis gads skolu teātriem un skatuves runas dalībniekiem ir nozīmīgs ar to, ka vasarā, jūlija pirmajās dienās, Rīgā notiks ceturtais Latvijas skolu teātru festivāls ar devīzi “Kustības turpinājums”, pastāsta Liepājas Bērnu un jaunatnes centra “Vaduguns” metodiķe Marina Vikaine. Skatuves runas konkursā divās vecuma grupās piedalījās 32 skolēni no Dienvidkurzemes novadiem, savus iestudējumus vēlējās parādīt 17 skolēnu teātri.

Žūrijā bija Valsts izglītības satura centra (VISC) skatuves runas pedagoģe Biruta Bauma, festivāla “Kustības turpinājums” projekta vadītāja Dace Jurka, festivāla mākslinieciskā vadītāja Lauma Paegle un (VISC) interešu izglītības vecākā referente Areta Raudzepa.
“Konkursa dalībniekiem netiek dalītas vietas, bet viņu sniegumu novērtē ar noteiktu punktu skaitu. Skatuves runas konkursā tas ir 50, bet teātriem maksimālais punktu skaits ir 40. Pēc tā tiek piešķirti dažādu pakāpju diplomi,” skaidro M. Vikaine.

Skatuves runas konkursā piedalījās 32 dalībnieki četrās vecuma grupās: no 1. līdz 3. klasei, no 4. līdz 6., no 7. līdz 9. klasei un vidusskolēni.

Pēc atgriešanās Rīgā žūrija salīdzināšot Dienvidkurzemes skates rezultātus ar citos reģionos uzrādītajiem un izvērtēšot, kurus kolektīvus un individuālos izpildītājus aicinās piedalīties festivālā Rīgā, kas skolu teātriem un runātājiem ir līdzvērtīgs dziedātāju un dejotāju lielākajam notikumam – Dziesmu un deju svētkiem.

Video no skolēnu izradēm var skatīt šeit.

Pievieno komentāru

Kultūra