Pēc panākumiem Pekinā LSO saņem piedāvājumu koncerttūrei Ķīnā

Pēc veiksmīgajiem koncertiem Pekinas mākslu festivālā Meet in Beijing Liepājas Simfoniskais orķestris ir saņēmis piedāvājumu no Jaunzēlandes koncertaģentūras nākamā gada rudenī doties koncerttūrē pa Ķīnu.

Džons Balards, Jaunzēlandes koncertaģentūras direktors par Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu sniegumu Pekinā ir stāvā sajūsmā: "Lielisks koncerts, lieliska programma! Esmu tiešām pozitīvi pārsteigts par orķestra mūziķu kvalitāti kamermūzikas laukā. Grūti noticēt, ka šie solistiski atraisītie mākslinieki ikdienā ir orķestra mūziķi."

Maija sākumā Liepājas Simfoniskā orķestra vadošie mūziķi ar kamermūzikas programmu piedalījās Pekinas mākslu festivālā Meet in Beijing Ķīnā, kur sniedza divus koncertus. Vienu no tiem filmēja Ķīnas Centrālā televīzija; vēlāk koncerts tiks izrādīts šīs televīzijas mūzikas kanālā. Speciāli festivālam gatavotajā koncertprogrammā skanēja latviešu, Rietumeiropas un arī ķīniešu mūzika.

"Ļoti veiksmīga izvērtās sadarbība ar Aizliegtās pilsētas kamerorķestri – kopā ar izcilajiem ķīniešu mūziķiem tika atskaņoti divi ķīniešu mūzikas skaņdarbi, kā arī Emīla Dārziņa "Melanholiskais valsis", kura atskaņojums kopā ar Ķīnas tradicionālajiem mūzikas instrumentiem kļuva par koncerta virsotni. Iepriecina, ka Aizliegtās pilsētas kamerorķestris, kas koncertē visā pasaulē, "Melanholisko valsi" ir paredzējis iekļaut savā repertuārā," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Pievieno komentāru

Kultūra