Pauls "100 g kultūras" stilu nosauc par pļāpāšanu

Maestro Raimonds Pauls kritizē Latvijas Televīzijas saturu, tostarp norādot, ka raidījums "100 g kultūras" atgādina pļāpāšanu un tam jau sen vajadzējis mainīt stilu.

Pauls intervijā "Dienas" žurnālam "Izklaide" sacījis, ka sabiedriskā televīzija būtībā atrodas kraha priekšvakarā, tikai par to netiek runāts skaļi.

"Jautājums: kas ir sabiedriskā televīzija, sabiedriskais radio? Mums ir divas šādas vienības, kuru mērķis ir saglabāt latviešu kultūru. Arī mūzikas kultūru. Viņi un vēl arī teātri jau bija tie, kas to saglabāja padomju laikā. Tagad? Kāpēc man sabiedriskajā televīzijā jāskatās reklāmas? Nekur pasaulē tā nav. Televīzijai tiek doti valsts līdzekļi!" klāstījis Pauls.

Viņš arī uzsvēris, ka ziņu redaktoram "ir pat ļoti pieklājīga alga" un tam nauda atrodas.

"Un "100 g kultūras" sen vajadzētu mainīt stilu. Man tas atgādina pļāpāšanu: kaut kur, kaut kas, kaut kad... Tad ātri piezvana: vai nevarat atskriet kaut ko pateikt?" kritiski izteicies komponists.

Viņaprāt, profesionālai grupai vajadzētu informēt par visām pirmizrādēm, koncertiem, izstādēm un darīt to regulāri, kā to agrāk darīja "Panorāma", taču tagad arī tas ir pazudis. "Tam visam jābūt ziņu programmās! Nevis garai tarkšķēšanai, bet īsai informācijai. Ja jau mēs runājam par latvietības un kultūras saglabāšanu, radio un televīzija tajā ir vienas no galvenajām," piebildis Pauls.

Pievieno komentāru

Kultūra