Pasaules klases daiļslidotāji trenējas Liepājā

Šovakar plkst.19 Liepājas ledus hallē paraugdemonstrējumu koncertu sniegs Krievijas jaunatnes izlases daiļslidotāji. Pirmo reizi, kā savu treniņu vietu, viņi izvēlējušies Liepāju, kur sportisti gatavojas jaunajai sacensību sezonai. No 29. jūnija Liepājas ledus hallē savas programmas veidoja tieši deju pāri, kas ir acīm tīkamākais daiļslidošanas veids, taču arī pats neobjektīvākais.

Astoņas stundas dienā uz Liepājas ledus trenējas Krievijas izlases daiļslidotāji. Kamēr daiļslidotāji izpilda deju elementus, treneri ik palaikam kustās līdz deju ritmos un ar acīm seko līdz saviem sportistiem. Uz ledus pieci pāri un trīs treneri. Tikmēr ģērbtuvēs jau savu rindu gaida noekipējušies hokejisti. Saspringts laiks Ledus halles direktoram Kārlim Dreņģeram, lai visi šajā vasarā ledus ieskautajā hallē varētu justies ērti. Liepājā Krievijas daiļslidotāji trenējas pirmo reizi. Treniņu laikā man ir iespēja, turpat pie slidojošajiem pāriem sarunāties ar Krievijas izlases treneri Jeļenu Kustarovu, kura brīžiem novērš skatienu un dod norādes saviem sportistiem. Priecājoties ik reizi, kad izdodas precīzi izpildīt deju soļus uz ledus.

"Te dejo Pasaules čempioni junioros, kā arī Grand Prix ieguvēji, kuri šogad pirmo reizi startēs pieaugušo grupā. Viņu sniegums mums ļauj cerēt uz labiem rezultātiem. Vēl arī Olimpiskie čempioni. Kā zināms, ir notikušas pirmās olimpiskās spēles bērniem. Tā ir Anna Junovska un Sergejs Mozgovs. Jauns Krievijas pāris, kas izveidojies no diviem vienslidotājiem. Arī viņi varētu kļūt par izlases dalībniekiem. "

Pasaules čempioni junioros - Viktorija Siņicina un Ruslans Žiganšins sāks startēt pieaugušo grupā un tam nopietni gatavojas. Viņu mērķis ir Ziemas Olimpiskās spēles Sočos 2014. gadā. Ruslans stāsta, ka uz treniņu dodas no rīta, bet mājās ir vēlu vakarā. No četru gadu vecuma, tas kļuvis par dzīvesveidu. Vecāki Maskavā, bet jaunie 17 un 19 gadus vecie jaunieši ceļo pa pasauli, šoruden sacensības Ķīnā.

Sportisti un treneri ir gandarīti par treniņnometni Liepājā, turklāt viņiem radīta iespēja dzīvot viesnīcā, iepretim pašai hallei. Kas sportistiem nodrošina iespējas mazāk patērēt savu laiku pārbraucieniem. Tās ir neskaitāmas stundas, kas tiek pavadītas uz ledus, lai sasniegtu tik augstu līmeni dejām uz ledus. Par to varēs pārliecināties Liepājas ledus hallē jau šovakar, turklāt šādā izpildījumā pirmo reizi. Katrs ir ļoti atšķirīgs, artistisks, stāsta trenere, tāpēc reizēm jāsaka kāds skarbāks vārds. Katra emocija, kas parādās dejās uz ledus, ir pārbaudīta un noslīpēta līdz sīkākai detaļai. Daiļslidošana ir sporta veids, kur skatītāja acīm tiek tikai pats gala rezultāts, viegls slidojums, taču aizkulises ir smags darbs, kas prasa pacietību un lielu pašatdevi.

Pievieno komentāru

Kultūra