Par zelta dziesmu atzīta leģendāro "Līvu" "Dzimtā valoda"

Svētdienas, 6. novembra vēlā vakarā ar grandiozu koncertu noslēdzās TV 3 šovs „Mūsu Zelta dziesma”, un skatītāji par uzvarētāju atzina „Līvu” dziesmu „Dzimtā valoda”, ko izpildīja Liepājas mūziķi Andris Ērglis un Ainārs Virga. Video.

Deviņas nedēļas skatītāji kopā ar ekspertiem noklausījās 70 brīnišķīgas mūsu pašu autoru sacerētas kompozīcijas, starp kurām meklēja un arī atrada desmit skanīgākās, tuvākās un nozīmīgākās mūsu, latviešu dziesmas, lai tās TV3 šova „Mūsu Zelta dziesma” finālā cīnītos par uzvarētājas titulu.

Izšķirošajā cīņā devās dziedošais policists Nikolajs Puzikovs ar Māru Krievkalni un „Mēmo dziesmu”, Andris Ērglis un leģendārās rokgrupas „Līvi” mūziķis Ainārs Virga un „Dzimto valodu”, Emīls Balceris ar dziesmu „Dūdieviņš”, Valters Frīdenbergs ar grupu „Tumsa” un Mārtiņa Freimaņa dziesmu „Dzīve kā košums”, Samanta Tīna un „Opus Pro” solists Alex jeb Oļegs Andrejevs ar dziesmu „Rozā lietus”, Kārlis Būmeisters ar Aiju Andrejevu un „Tu un es”.

Skanīgu un aizkustinošu priekšnesumu sniedza arī Diāna Pīrāgs, kura kopā ar Dailes teātra aktieri un režisoru Valdi Liepiņu uzstājās ar dziesmu „Kad man maziņam”. Dace Upīte šova noslēguma koncertā uzstājās ar dziesmu „Ja tu man esi”, savukārt Ivo Fomins un Ainārs Virga iekustināja publiku ar Liepājas pilsētas oficiālo himnu „Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Bet skanošo dziesmu sacensību noslēdza Bioloģe Elīna Seile, kas savas izcilās balss dēļ jau pēc pirmā „Mūsu Zelta dziesmas” koncerta tika pasludināta par šova sensāciju, finālā kopā ar kori „Balsis” izpildīja dziesmu „Atziedi, dvēsele”.

Skatītāju balsojuma pirmās trīs augstāk novērtētās dziesmas finālā:

1. „Dzimtā valoda” – Andris Ērglis un Ainārs Virga;
2. „Mēmā dziesma” – Nikolajs Puzikovs un Māra Krievkalne;
3. „Pilsētā, kurā piedzimst vējš” Ivo Fomins un Ainārs Virga.

Pievieno komentāru

Kultūra