(Papildināts ar video) Šimkus: neesmu īsti pārliecināts, vai liepājnieki vispār apzinās, cik izcils orķestris viņiem ir 2

(PAPILDINĀTS AR VIDEO) Var būt laimīgs, ka Edvarda Grīga Klavierkoncertu pirmo reizi Latvijā atskaņojis tieši ar Liepājas simfonisko orķestri (LSO) – tā pēc koncerta piektdien, 27. jūlijā, Liepājas Latviešu biedrības nama zālē izteicās lieliskais latviešu pianists Vestards Šimkus.

Bērnībā, astoņu gadu vecumā, koncertā noklausoties norvēģu komponista izcilo skaņdarbu, apjautis, ka mūzika ir ārkārtīgi skaista un arī pats kādreiz gribētu tādu spēlēt, pastāsta V. Šimkus. "Šis skaņdarbs bija par iemeslu tam, ka es iemīlēju klasisko mūziku un klavierspēli vispār." Ziemeļnieciski skaistais klavierkoncerts pēc pianista domām esot ļoti tuvs latviešu mentalitātei un izpratnei par to, kas ir skaista mūzika un kas ir īsteni spožs un vērienīgs klavierkoncerts.

Jau mēģinājumu laikā V. Šimkus slavēja LSO par ieguldīto darbu un lielisko skanējumu. E. Grīga Klavierkoncertu ārpus Latvijas esot spēlējis diezgan daudz, tādēļ varot objektīvi novērtēt Liepājas mūziķu sniegumu – tās neesot standarta pieklājības frāzes. Otro koncerta daļu, kurā skanēja krievu komponista Sergeja Rahmaņinova Pirmā simfonija, pianists baudīja klausītāju rindās.

"Es neesmu īsti pārliecināts, vai liepājnieki vispār apzinās to, cik izcils orķestris ir viņu Liepājas simfoniskais orķestris. Tas, ko es šovakar dzirdēju, mani tik ļoti iespaidoja, kā reti kas. Patiesībā, tik labu orķestri dzīvajā nekur pasaulē pēdējā laikā neesmu dzirdējis." Arī diriģentam Gintaram Rinkēvičam varot veltīt visaugstākos uzslavas vārdus.

Koncertā vakar Liepājas Latviešu biedrības nama zāle bija klausītāju pārpilna. Koncertprogramma šodien izskanēs arī Cēsu mākslas festivālā.

Klasiskās mūzikas festivāla "Liepājas vasara" nākamais koncerts skanēs trešdien, 1. augustā, pulksten 19 Svētā Pāvila baznīcā. Liepājā viesosies virtuozs mandolīnists Avi Avitals no Izraēlas.

Vairāk par festivāla atklāšanas koncertu lasiet pirmdien, 30. jūlijā, laikrakstā " Kursas Laiks".

Video no koncerta skatīt šeit!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mika

viņš domā, ka Liepājā nav muzikālu, izglītotu un inteliģentu cilvēku? ...

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 09:28

Kultūra