Oskaram nominēto multfilmu "Chico & Rita" animējuši Latvijas mākslinieki

ASV Kinoakadēmijas balvu nominācijai "Labākā animācijas filma" izvirzīta Latvijas filmu studijā "JetMedia" animēta pilnmetrāžas animācijas filma "Chico & Rita", aģentūrai BNS pastāstīja studijas pārstāve Inga Prauliņa.

Filmas kadrējums un situāciju zīmējumi tapuši Spānijā un Ungārijā, bet viens no svarīgākajiem filmas tapšanas posmiem uzticēts latviešu animatoriem, kuru uzdevums bija zīmējumus atdzīvināt.

"Ja mēs velkam paralēles ar mākslas filmām, tad animēšana ir kā aktierspēle. Mēs bijām tie, kas atdzīvina zīmējumu, lai tas kļūtu kustīgs," paskaidroja Prauliņa.

Pie filmas strādājuši animatori Inga Tabaka, Dace Lūse, Dita Māsēna, Indra Kadaka un Pārsla Mauriņa, kā arī vēl vairāki cilvēki, kas nodrošinājuši projekta norisi.

Līdzīgi kā savulaik ar Oskaram nominēto animācijas filmu "Randiņš Belevilā", kas tika zīmēta filmu studijā "Rija", arī šajā gadījumā Latvijas vārds gan nebūs minēts starp "Chico & Rita" kopražojuma valstīm, jo Latvija nav piedalījusies ar finansiālu ieguldījumu, atzina Prauliņa. Tiesa, Latvijas animatori ir pieminēti multfilmas titros.

Filma "Čiko & Rita" ir mīlas stāsts par talantīgo dziesminieku Čiko un skaisto, brīnišķīgo dziedātāju Ritu. Abi jaunie cilvēki pamet dzimto Kubu, lai dotos uz ASV iegūt slavu un atpazīstamību. Filma producēta Spānijā un Lielbritānijā.

Filma atspoguļo ASV un Kubas latino džeza mūziķu vidi 1940.gadu beigās un 1950.gadu sākumā. Vairāki šo gadu slavenie mūziķi ir kļuvuši par filmas tēlu prototipiem.

Animējot šos tēlus, animatoriem bija jāskatās vēsturiskie džeza video ieraksti, lai spētu animācijā atdzīvināt un atdarināt mūziķu manieri spēlēt, dziedāt un kustēties, norādīja Prauliņa.

BBC 2010.gadā filmu "Čiko & Rita" iekļāva piecu labāko gada filmu sarakstā. Filma vairākos starptautiskos filmu festivālos 2010. un 2011.gadā atzīta par labāko animācijas filmu ("Best Animated Film").

Pievieno komentāru

Kultūra