Oktobra beigās gaidāms festivāls "Zemlika"

Kļuvis zināms, ka arī šogad, 26. un 27. oktobrī, Latvijas mazākajā pilsētā Durbē notiks mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika.

Pēc tam, kad sākotnēji pārgalvīgā ideja par vairāku dienu kultūras pasākumu vietā, kur to varētu gaidīt vismazāk, pērn izvērtās par tuvu un tālu pulcēšanos un kopīgu svētku svinēšanu, šī gada oktobra nogalē jau atkal notiks festivāls Zemlika. Dotais nosakums iemieso ne tikai tā norises laiku, kas, saskaņā ar daļu uzziņas avotu, ilgst no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, bet arī cieņu pret daudzviet aizmirstām tradīcijām, cenšoties tām piešķirt mūsdienīgu saturisko piepildījumu. Proti, festivāls ir kā gada laikā paveiktā svinības un spēku un iedvesmas jauniem darbiem smelšanās.

Līdzīgi kā pagājušogad, arī šogad festivāls sevī apvienos vairākas no mākslām. Galveno uzmanību veltot mūzikai, gan Durbes luterāņu baznīcā, gan kultūras namā un citviet divu dienu garumā notiks ārvalstu un pašmāju mūziķu un to kolektīvu koncerti, piedāvājot plašu žanru dažādību – no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folk mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai. Iecerētas arī mākslas un tautisko arodu meistardarbnīcas, īpaši izvēlēta kino programma, teātra priekšnesumi un citas aktivitātes. Īpaša loma tiks atvēlēta Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam, jo festivāla laikā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus. Uz pasākuma laiku tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Biļešu tirdzniecība tiks uzsākta drīzumā, līdz ar pirmo festivāla Zemlika dalībnieku izziņošanu.

Pirmais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika notika 2011. gada 28. un 29. oktobrī Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. Divu dienu laikā tajā uzstājās vairāki atpazīstami ārvalstu un vietējie mūziķi un kolektīvi – Nilss Frāms (Nils Frahm) no Vācijas, Library Tapes no Zviedrijas, Barn Owl no ASV, Prinspóló no Īslandes, Aluk Todolo no Francijas, pašmāju Iļģi, Stūrī Zēvele, Kaspars un Jēkabs Dimiteri un vairāki citi. Īpaša bija Eidena Beikera (Aidan Baker) kopīga uzstāšanās ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu un eksprompta vietējo mūziķu kolektīvu The Burning Kulba. Notika arī vairākas bezmaksas muzikālas un mākslas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem, diskusijas par un ap neatkarīgo mūziku, jau pieminētais tirgus, teātra izrāde, filmu seansi un vairākas citas aktivitātes.

Arī šogad festivāla Zemlika vizuālā noformējuma autori un attīstītāji ir vairāku talantu komanda – Edgars Zvirgzdiņš (Associates, Partners et Sons; www.et-sons.com), Raimonds Galuza un Andris Vētra. Festivālu organizē neatkarīgās mūzikas izdevniecība un koncertu rīkotājs – biedrība SKYR.

Pievieno komentāru

Kultūra