Novados dzeja skanēs visu mēnesi

Šīs nedēļas Dzejas dienu pasākumiem Liepājā devīzei izvēlēts Zentas Mauriņas citāts "Dzejnieks nav izdevīgs, viņš ir neaizstājams". Novados dzeja skanēs ne vien šonedēļ, bet gan vēl visu mēnesi.

Četras dienas dzeja visās tās izpausmēs Liepājā skanēs izglītības iestādēs, bibliotēkās un viesnīcas "Promenade Hotel" telpās, informē Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja. Viens no Dzejas dienu kulminācijas pasākumiem būs Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" pasniegšana. Pasākums sāksies sestdien, 15. septembrī, pulksten 15 "Promenade Hotel" telpās.

Liepājā Dzejas dienu programma veidota tā, lai piedāvājums būtu pēc iespējas daudzveidīgāks, raksturo K. Kalnarāja. 12. septembrī ar lasītājiem bibliotēkās tikās rakstnieces Andra Manfelde un Sandra Vensko. Kūrmājas prospektā 13 uz nakts dzejām aicināja studenti.

Ceturtdien, 13. septembrī, pulksten 14 Liepājas Universitātē sāksies seminārs "Autors. Teksts. Lasītājs", kurā piedalīsies rakstnieki Ēriks Hānbergs un A. Manfelde, mākslinieks Aldis Kļaviņš un literatūrzinātnieki Anda Kuduma un Edgars Lāms. Pēcpusdienā pulksten 16 bibliotēkā "Varavīksne" Liepājas Olimpiskā centra telpās jaunie autori skandēs dzeju repa stilā. Šīs pašas dienas vakarā pulksten 19 viesnīcas "Promenade Hotel" telpās ar lasītājiem tiksies dzejnieks Knuts Skujenieks.

14. septembrī rakstnieki un dzejnieki tiekas ar skolu jaunatni. Pievakarē pulksten 19 "Promenade Hotel" "Parastu satikšanos" ar rakstnieku un publicistu Ē. Hānbergu vadīs aktieris Jānis Dreiblats. Uz tikšanos plāno doties arī rakstnieka daiļrades cienītāji no Cīravas, informē kultūras nama vadītāja Lāsma Jūrmale.

15. septembrī pulksten 12 Leļļu teātra telpās bērni rādīs Jāzepa Osmaņa lugu "Sarkangalvīte". Ar skatītājiem tiksies arī pats autors. Pulksten 13 Liepājas diecēzes kūrijas kamīnu zālē (ieeja no Rakstvežu ielas) notiks Dzejas dienu pasākums "No sirds", kurā piedalīsies dzejnieki Olafs Gūtmanis un Jana Egle. Būs dzirdama arī Mūžībā aizgājušās Ainas Uldriķes dzeja aktrises Sigitas Jevgļevskas lasījumā. Dziesmas izpildīs soliste Linda Loč­mane. Pasākumā piedalīsies draudzes jaunie mūziķi un dzejnieki.

Liepājā Dzejas dienas izskanēs ar koncertuzvedumu "Vējā" svētdien, 16. septembrī, pulksten 17 Liepājas Leļļu teātra zālē. Tajā skanēs Aināra Pūpola dziesmas no Liepājas Metalurgu Tautas teātra izrādēm.

Dažviet novados Dzejas dienu noskaņas valdīs jau šonedēļ. Taču ir pagasti un pilsētas, kur organizatori atzīst – pasākumus rīko pēc tam, kad tie beigušies Liepājā un Rīgā, lai rakstnieki un dzejnieki varētu aizbraukt arī uz citām vietām.

Bunkas bibliotēkā Dzejas dienām veltīta muzikāla pēcpusdiena notiks ceturtdien, 13. septembrī, pulksten 13. Savukārt Priekulē piektdien, 14. septembrī, pulksten 18 kultūras nama mazajā zālē ar Māras Zālītes dzejas koncertpro­grammu klausītājus iepriecinās aktrise S. Jevgļevska un mūziķis Māris Kupčs.

Piektdien, 14. septembrī, pulksten 18 Aizputes bibliotēkas lasītavā notiks tikšanās ar rakstnieci no Kuldīgas Daci Priedi, informē bibliotēkas vadītāja Irēna Grundmane. Uz tikšanos vēlas doties arī kazdandznieki, apliecina bibliotekāre Inese Bērziņa.

Citviet pasākumi ieplānoti vēlāk. Kalētu pagasta pārvaldes konferenču zālē 20. septembrī pulksten 14 muzikāli dzejiskā pēcpusdienā "Tā stīga skan caur lietiem un caur vējiem" ieplānota tikšanās ar dzejnieci Sarmu Upesleju un komponisti Anitu Stikāni, vēstīts pašvaldības interneta mājaslapā. Uz šo tikšanos tiek aicināti arī krotenieki, jāpiesakās pie bibliotekāres Litas Vēkauses uz vietas bibliotēkā.

Vaiņodē 21. septembrī plānota tikšanās ar rakstniecēm A. Manfeldi un Inesi Ķesteri. Lai arī literārais pasākums notiks vidusskolas telpās, uz to tiek gaidīts ikviens interesents, ne tikai skolēni, uzsver pedagoģe Māra Tamuža.

Septembra beigās uz tikšanos ar literātiem aicinās arī Dunikā, Grobiņā, Nīcā, Pāvilostā un Otaņķos. Bibliotekāri par laikiem un viesiem sola sniegt precīzāku informāciju vēlāk. Lai arī datums vēl jāprecizē, zināms, ka Grobiņas pilsētas bibliotēkā viesosies aktieris un dzejnieks Andris Bulis, kā arī rakstnieks Arvīds Dinnijs Deģis, informē bibliotēkas vadītāja Irina Ernstsone. Par muzikālo pusi pasākumā gādās Toms Juhņevičs.

Dunikā Dzejas dienu pasākums notiks 27. septembrī pulksten 14, pastāsta tautas nama vadītāja Dace Ošeniece. Šoreiz gan visi dzejas cienītāji tiks aicināti uz skolu, jo pagastmājā notiek rekonstrukcija. Savukārt Rucavā Dzejas dienu pasākums būs oktobrī, kad aiz muguras lielie rudens darbi, informē kultūras nama vadītāja Staņislava Skudiķe.

Pievieno komentāru

Kultūra