Notiks Jauniešu etno dienas 2011

2011. gada septembra beigās un oktobra sākumā Rēzeknē, Saldū un Rīgā notiks otrās Jauniešu etno dienas.

Pirmās JAUNIEŠU ETNO DIENAS notika 2010. gada pavasarī. Ar tām Latvijā tika iedibināta jauna tradīcija – jauniešu auditorijai veidots tradicionālās kultūras festivāls.

Trīs nedēļu nogalēs notiks jauniešu folkloras, mūsdienu tautas mūzikas un etno grupu koncerti. Tajos piedalīsies grupas un jaunie mūziķi no Rēzeknes (VĪTERI), Saldus (MEDAINIS), Rīgas (JVLMA jaunie etnomuzikologi, MIGLAS ASNI un RUDZI) un citām Latvijas vietām (UPĪTE no Viļakas novada, kapela SPĒLMAŅI no Nīgrandes un RAKSTI no Jēkabpils).
Pirms koncertiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) topošie etnomuzikologi vadīs lekcijas un meistardarbnīcas.

Folkloras draugu kopas un kapelas VĪTERI vadītāja Sandra Stare par šo pasākumu saka: „JAUNIEŠU ETNO DIENAS ir iespēja satikties līdzīgi domājošiem jauniešiem. Festivālam nav strikta formāta. Tas paplašina ierastās tradicionālās kultūras pasākuma robežas, un mūzika tajā ir tikpat dažāda kā paši jaunieši.”

Meistarklases, lekcijas, koncerti un danči notiks:
25. septembrī Rēzeknē - Kultūras un atpūtas parkā un Kultūras namā;
1. oktobrī Saldū - pilsētas laukumos un Bērnu un jauniešu centrā;
8. oktobrī Rīgā - JVLMA un Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zālē (festivāla BALTIJAS DANČU NAKTIS ietvaros).

JAUNIEŠU ETNO DIENAS 2011 rīko: Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Rēzeknes Domes Kultūras departamentu, Saldus novada pašvaldību, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Rīgas Danču klubu.
Atbalsta: LR Kultūras ministrija un Latvijas Radio 3 „Klasika”.

Pievieno komentāru

Kultūra