Notiks Anetes Volmanes meistarklase "Ziedu raksti un ornamenti grafiskā dizaina elementos" 

Ikviens interesents otrdien, pulksten 17.30 Liepājas radošajā telpā “Ideju bode” tiek aicināts uz Anetes Volmanes meistarklasi “Ziedu raksti un ornamenti grafiskā dizaina elementos”. 

Meistarklase sāksies ar nelielu teorijas, pēc kuras katrs varēs veidot savu ziedu kompozīciju skices un no tām rakstu klājumus. Meistarklase ir bez maksas, informē radošās telpas “Ideju bode” īpašniece Krista Kalnarāja.
 
Anete Volmane Latvijas Universitātē ir izstrādājusi diplomdarbu “Ziedu raksti un ornamenti grafiskā dizaina elementos”, kurā tiek apskatīti ziedu ornamenti un raksti, to veidošanas galvenie pamatprincipi un vēsturiskā attīstība. Autore aplūko ziedu motīvus dažādos laika posmos un kultūrās. Darbā tiek analizētas iezīmes, kuras, veidojot ziedu rakstus un ornamentus, ir aktuālas arī mūsdienās. Autore ir izstrādājusi ziedu ornamentu un rakstu paraugus, ievērojot galvenos to veidošanas pamatnoteikumus, lai vēlāk būtu iespēja tos pielietot interjera dizaina veidošanā un dekorēšanā. Darbs var šķist saistošs tiem, kuriem ir interese par aktuālām tendencēm interjera un tekstila dizainā vai cilvēkiem, kuri vēlas savā mājoklī radīt harmoniju starp steidzīgo ikdienu un dabu, dekorējot to ar dažādiem ziedu rakstu ornamentiem.

Meistarklases vadītāja Anete Volmane uzsver: “Tas nav viena vakara darbs, tādēļ konkrētajā meistarklasē mēģināsim uzķert ideju kā tādu un tas būs tāds skiču rezultāts, ko var attīstīt un pilnveidot. Man līdzi būs attēli, kuros ir redzams pats process no skices līdz stilizēšanai, kompozīcijas izveidošanai un galarezultāta - raporta izveidošanas. Šos soļus arī darīsim radošajā daļā.”

Anetes Volmnes meistarklase ir pirmā šāda aktivitāte projekta “Ideja – pieredze-izpausmes” ietvaros, ko izstrādājusi radošā telpa “Ideju bode” un piesaistījusi Valsts Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programmas līdzfinansējumu.

Pievieno komentāru

Kultūra