Noslēgsies koncertcikls "Mūzika Dievnamam"

Svētdien, 26. augustā, pl. 18.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar jaunās ērģelnieces Lienes Andretas KALNCIEMAS uzstāšanos noslēgsies vasaras ērģeļmūzikas koncertcikls MŪZIKA DIEVNAMAM.

Ar Bukstehūdes, Svēlinka, Freskobaldi, Kerla un Merulo baroka laikmeta mūziku  klausītājiem būs iespēja iztēloties kā ērģeles skanēja 18.gs. beigās, kad ievērojamais ērģeļbūvētājs Konciuss bija pabeidzis pirmo ērģeļu pārbūvi. Tā laika ērģelnieks abats Foglers atskaņojot 17.,18.gs. mūziku bija sajūsmā par intrumenta skanējumu.

21. gs. ērģelniece L.A.Kalnciema izvēlējusies programmu, kas klausītājiem atklās arī pa kādai mazāk zināmai senās mūzikas lappusei.     

Liene Andreta KALNCIEMA (1982) klavierspēli studējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Venta Zilberta klasē un Tallinas Mūzikas un Mākslas akadēmijā pie prof. Ivari Iljas, iegūstot profesionālo maģistra grādu mūzikā (2006). Paralēli mācījusies ērģeļspēli prof. Tālivalža Dekšņa klasē (2000-2006).

2011. gadā ieguvusi maģistra grādu Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asoc. prof. Vitas Kalnciemas ērģeļklasē.

2010. gadā piedalījusies Petra Ebena Starptautiskajā ērģelnieku konkursā Čehijā, kur ieguvusi Pirmo vietu un speciālbalvu par labāko P. Ebena darbu atskaņojumu.

2011. gada vasarā piedalījusies 16. Prāgas Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā.

Koncertējusi Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Čehijā, Somijā, Nīderlandē, Kanādā.

Šobrīd - Rīgas Mārtiņa evaņģēliski luteriskās baznīcas ērģelniece un mācībspēks Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Koncertciklu MŪZIKA DIEVNAMAM Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles draudze ar Liepājas Kultūras pārvaldes un KKF atbalstu rīko otro gadu. 2012. gadā no 3. jūnija līdz 26. augustam Liepājā uzstājušies 15 ērģelnieki no Latvijas, Lietuvas un Vācijas, atskaņojot 31 komponistu 66 skaņdarbus.

Gundars Venens, koncertu producents

Pievieno komentāru

Kultūra