Noslēdzies festivāls VIA BALTICA

23. augustā, atzīmējot Baltijas ceļa atceres 23. gadadienu, veiksmīgi noslēdzās festivāls VIA BALTICA, kurš Liepājā norisinājās jau otro reizi. Šogad festivāls liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvāja septiņus augstas raudzes kamermūzikas koncertus, kuros uzstājās 26 izcili mūziķi no četrām valstīm, ceļojošo fotoizstādi par vēsturisko Baltijas ceļu, mūzikas nodarbības bērniem, lekciju – diskusiju par Liepājas mūzikas dzīvi un konferenci.

Ievērojama daļa festivāla pasākumu bija pieejami bez maksas. To vidū ir ceļojošā foto izstāde "Baltijas ceļš, kas iekustināja pasauli", kas līdz 2. septembrim vēl ir apskatāma Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos", konference "VIA BALTICA forums", kurā lekcijās, diskusijās un prezentācijās tika apskatītas tādas nozīmīgas kultūras menedžmenta tēmas kā sadarbības tīklu un izglītības projektu nozīme festivālu organizēšanā, mūzikas nodarbības ģimenēm kopā ar YAMAHA mūzikas skolu un aizraujošā lekcija – diskusija ar mūzikas vēsturnieku Arnoldu Klotiņu par mūzikas dzīvi Liepājā 20. gs. sākumā.

Festivāla redzamākā daļa bija septiņi kamermūzikas koncerti, kas no 10. līdz 23. augustam notika gan Liepājas Latviešu biedrības namā, gan Promenade Hotel Hika zālē. Tajos uzstājās gan vietējie mūziķi no Liepājas un Rīgas, gan arī talanti no valstīm ap Baltijas jūru – Igaunijas, Krievijas un Vācijas mūziķi.
 
Koncertu augsto māksliniecisko kvalitāti novērtēja gan paši koncertu un konferences dalībnieki, gan klausītāji, kā arī eksperti no Igaunijas un Zviedrijas. Ziemeļvalstu Mūzikas dienu organizētāja Anne Šarlote Lundela no Zviedrijas veltīja atzinīgus vārdus: "Apsveicu jūs, ka jau otrajā gadā esat spējuši māksliniecisko līmeni pacelt tik augstu!".

Šī Liepājas kultūras dzīves notikuma iniciators un organizētājs ir nodibinājums VIA CULTURA. Uzklausot konferencē ieradušos ekspertu padomus un festivāla dalībnieku ieteikumus un priekšlikumus, jau patlaban ir iezīmēta struktūra nākamā gada festivālam, kurš notiks nedēļā ap 23. augustu, kad tiek atzīmēta vēsturiskā Baltijas ceļa atceres diena.

Rīkotāji pateicas festivāla finansētājiem – Ziemeļvalstu Ministru padomei, Valsts Kultūrkapitāla fondam un Liepājas kultūras pārvaldei, atbalstītājiem – LR Ārlietu ministrijai, Liepājas muzejam, uzņēmumiem Anazana un Latvijas koncerti, viesnīcai Promenade Hotel, informatīvajiem atbalstītājiem Latvijas radio, Kurzemes radio, Rietumu radio, radio NABA, Žurnālam IR, brīvprātīgajiem Kristīnei Vakulai, Sofijai Kistenmaherei, Oksanai Vilkovai, Laurai Elizabetei Vanagai, Verneram Bokumam.

Kontakti: Andra Jurgelāne, Via Cultura sabiedrisko attiecību asistente

Pievieno komentāru

Kultūra