Nīcas pūra vēdināšana Kurzemes tautas tērpu informācijas centrā

Līdz 15. septembrim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas prospektā 16/18 skatāma ekspresizstāde “Pūra vēdināšana Nīcā”, kas atklāj Nīcas sieviešu tautastērpa valkāšanas tradīcijas, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Ekspresizstādē “Pūra vēdināšana Nīcā” var iepazīties ar Liepājas muzeja krājumā saglabātām vērtībām, - tekstilizstrādājumiem, ar kuriem lepojās Nīcas novada meitas un kuros īpaši izpaužas Dienvidkurzemes novadiem raksturīgā krāsu un rokdarbu pārbagātība.

Pūra lāde ieņem īpašu lomu latviešu meitas dzīvē. Pēc tās var spriest ne tikai par meitas sagatavotību iziet pie vīra un sakrāto lietu daudzumu jaunajai dzīvei vai topošās sievas bagātību, bet arī par viņas darba mīlestību un radošo izdomu.

Pūra lādi piepildot tiek piesaistīta dzimtas enerģija, ko iedzīvinot krāšņajos, dažādajos darinājumos, tā grezno ikdienu ar mīlestību, rūpēm un skaistumu. Daudzas lietas tiek nodotas no paaudzes paaudzē un mīļi glabātas ar lielu pietāti.

Mūsdienu skatītājam bagātīgais un izsmalcinātais tekstilizstrādājumu klāsts atgādina par seno laiku latviešu darba tikumu, izsmalcinātu gaumi un senajām vērtībām, kas pārsteidz ar tik rūpīgu attieksmi uz it kā vienkāršām un funkcionālām lietām, vienlaicīgi ietverot lielāku vērtību kopumu un kultūru. Tas ir arī stāsts par spēju to saskatīt šodien – daudzu gadu attālumā no to rašanās laika un vides.

Tā kā ekspresizstāde būs skatāma līdz septembra vidum un lieti noderēs arī darbmācības, mājturības skolotājām, jauno mācību gadu iesākot. Plašāka informācija otrdienās un trešdienās, bet pa telefonu 29144696 – jebkurā laikā.

Pievieno komentāru

Kultūra