"New Classics" koncerta organizētāji sarūpējuši papildus pārsteigumu klausītājiem

Koncerta pirmā daļa iepazīstinās klausītājus ar laikmetīgo klasiku. Ērika Eglīša skaņdarbam Con amore ir trīs dažādas daļas, katra ar savu romantiku un motīvu, kas ir saistošs ikvienam klausītājam: Pavasara ziedi, Intermēdija un Mūžīgās vēstules.

Skaņdarbs atklāj mīlestības daudzveidību ikdienā un par tās lielo lomu ikkatra dzīvē, bet Mūžīgās vēstules ir sūtītas bezgalībā tiem, kuriem neesam paspējuši pateikt visu, ko vēlējāmies. Uģa Prauliņa Mūzika stīgām un klavierēm sevi ietērpj dažādās mainīgās emocijās un motīvos, kas ir saistīti ar Latviju un tās tautu. Skaņdarbā izskan svētku svinīgums ar atbrīvotību un prieku, kas kontrastē ar pilnmēness mežonīgumu un neapvaldītām dzīrēm. Skaņdarbā klavieru partija ir kā skaista un jauka meitene, uzticams draugs, kas piedalās visos orķestra jokos, nopietnībā un cēlumā.

Koncerta "New Classics" pirmās daļas skaņdarbus asociatīvi bagātina Inguna Krolles-Irbes veidotās vizualizācijas. Katrs no šiem trim skaņdarbiem vizuāli tiek iemūžināts mākslas darbā – gleznā, kas pārtop elektroniskās gleznās, bagātīgi papildinot skaņdarba noskaņu koncertā. Īpašu pietāti māksliniece velta katra skaņdarba būtības atklāsmei.

Koncerta otrā daļa būs pārsteigumu pilna klausītājiem ne tikai tāpēc, ka viņi tiks aicināti dejot pie kino mūzikas pērlēm no filmām Ceplis, Pie bagātās kundzes, Sprīdītis, Puika, Spēle, Put vējiņi, Ezera Sonāte un Ilgais ceļš kāpās, bet arī tāpēc, ka skaistāko Mārtiņa Brauna dziesmu Dvēselīte dziedās Jānis Strazdiņš no Cosmos. Bet tas arī nav vienīgais pārsteigums, kas priecēs klausītājus, jo Jura Kulakova jestro Tumsa, tumsa... dziedās Jānis Strazdiņš no Cosmos, Rūta Dūduma un Gatis Supe no Musiqq, kopā ar Ģirtu Ozoliņu no Valsts Akadēmiskā kora un Elīnu Čamperi no RPIVA.

Atgādinām, ka koncerts Liepājā notiks 25. aprīlī Liepājas Latviešu biedrības namā!

Pievieno komentāru

Kultūra