Nedēļas nogalē Liepājā "Bērnu rallijs"

Šogad jau devīto gadu “Mārketinga Projektu aģentūra Fortius” un “Ceļu satiksmes drošības direkcija” rīko „Bērnu ralliju KURZEME”, lai ieinteresētu bērnus, jauniešus un viņu vecākus drošai satiksmei uz ceļa.

Izvērtējot, ka iepriekšējos gados bērniem līdzi nāca arī vecāki, vecvecāki, vecākie brāļi un māsas, tad šogad pasākumu esam gatavojuši ģimenei, kur, veidojot komandu, piedalīties varēs visa ģimene, bet joprojām atstājot iespēju dalībniekiem startēt arī individuāli, informē sacensību pārstāve Līga Jekste.

Atšķirīgas grūtības pakāpes uzdevumi tiks veidoti individuālajiem dalībniekiem, kas kā līdz šim varēs startēt trīs vecuma grupās (līdz 7 gadi (A), 8 – 10 gadi (B) un 11 – 14 gadi (C)), veicot velosipēda veiklības trasi un atbildot uz jautājumiem par ceļu satiksmi, drošību un pirmās palīdzības sniegšanu.

Šī gada jaunums - ģimenes varēs veidot pilno grupu (2 pieaugušie un 2 bērni vecumā līdz 14 gadi) vai jaukto grupu (1 pieaugušais un 1 bērns vecumā līdz 14 gadi), veicot šķēršļu joslu ar velokartu, izbraucot velosipēda veiklības trasi un atbildot uz jautājumiem par ceļu satiksmi un drošību, pirmās palīdzības sniegšanu, autoralliju.

„Bērnu rallijs KURZEME 2012” šajā sestdienā notiks Liepājā - starts tiks dots 11. augustā plkst. 12.00 – stāvlaukumā pie tirdzniecības centra “Rietumu centrs”. Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks uzreiz pēc sacensībām. Pieteikšanās sacensībām notiek sacensību norises vietā no plkst. 11.30.
 
Ir noteikts maksimālais dalībnieku skaits katrai grupai – 10 Pilnās grupas, 10 jauktās grupas un 40 individuālie dalībnieki. Ja kādā no grupām nav pieteicies maksimālais dalībnieku skaits, tad citās grupās var pieteikties papildus dalībnieki, bet katru sacensību kopējais maksimālais visu dalībnieku skaits ir 100.

Dalība sacensībās ir bez maksas.

Inventāru nodrošina pasākuma organizators, bet, ja savs velosipēds ir mīļāks, tad droši var startēt ar to, ja vien tas ir pareizi aprīkots. Arī savu ķiveri var droši likt galvā.

Atšķirībā no autorallija, kad ātrumposms jāveic pēc iespējas ātrāk, “Bērnu rallijā” svarīgākais ir būt precīzam. Jo vairāk šķēršļu tiks pareizi apbraukti, jo vairāk punktu katrs sacensību dalībnieks saņems. Kā zināms, liela daļa avāriju uz ielām notiek tieši pārāk liela ātruma dēļ, tāpēc sacensību mērķis ir nākotnes autovadītājos ieaudzināt citus ceļu kultūras principus. Uzvarētājs būs tas, kuram visvairāk punkti.

“Bērnu rallija Kurzeme 2012” organizatori ir “Mārketinga Projektu aģentūra Fortius” sadarbībā ar “Ceļu Satiksmes Drošības Direkciju”. Sacensības apdrošina “Gjensidige”. Sacensības atbalsta Ventspils pilsētas dome un “Rallijs Kurzeme 2012”. Par pasākumu informē www.1188.lv, “Kurzemes Vārds”, “Kurzemes radio”, “Rietumu radio”, “Talsu Vēstis”, “Saldus Zeme”, “Kurzemnieks”.
 
Organizatori sola, ka pie piemiņas balviņām tiks ikviens dalībnieks. Labākie dalībnieki saņems Ātruma festivāla “Rallijs Kurzeme 2012” ieejas kartes un citas vērtīgas dāvanas.

Sīkāka informācija un Nolikums šeit.
Sacensību kalendārs:
    12. augusts plkst. 12.00 Ventspils, Piedzīvojumu parks,
    18. augusts plkst. 12.00 Saldus, Kalnsētas parka estrāde.

Pievieno komentāru

Kultūra