Nedēļas nogalē Latvijā viesosies igauņu kolektīvs “Kosmofon”

Nedēļas nogalē, 18. un 19. martā koncertus Rīgā un Liepājā sniegs arvien plašāku atpazīstamību iemantojošais mūziķu kolektīvs no Tallinas – “Kosmofon”.

Trio kopš 2008. gada veido Martins Laksbergs (Martin Laksberg), Rasmuss Lills (Rasmus Lill), kuri ir galvenie skaņdarbu autori, kā arī Martens Kuningas (Marten Kuningas). Mūziķi sevis spēlētājam apzīmējumu izvēlas uzmanīgi – tas esot “igauņu elektroniskās, sci-fi, space un progresīvā roka sakausējums, kura pavadījumā noteikti var arī dejot”.

Ja līdz šim “Kosmofon” radošā darbība virzījusies pa jauniem mūziķiem jau ierasto taciņu – vispirms koncerti dažādos klubos Tallinā, vēlāk jau citviet, neatkarīgās vietējās mūzikas festivālos, kopā ar pazīstamiem tautiešiem (piemēram, kopā ar dziedātāju Iiris), tad 2011.gads jau šobrīd liekas kā nokļūšana un ātrgaitas šosejas.

Jau šovakar, 14.martā, grupa kā viesi ir uzaicināta piedalīties austrāļu kolektīva “Cut Copy” koncertā Tallinas Rock Café.

Mēneša pēdējā nedēļas nogalē “Kosmofon” uzstāsies trešajā “Tallinn Music Week” forumā, jo, runā, ka īpaši iepatikušies tie esot vienai no Igaunijas mūzikas dzīves centrālajām figūrām Helēnai Sildnai (Helen Sildna). Aprīlī gaidāms debijas albums un koncerti tuvākās un tālākās ārvalstīs.

Latvijā Kosmofon uzstāsies divos koncertos – 18.martā Rīgā, NABAKLAB, bet 19.martā - Fire Bar Liepājā.

Pievieno komentāru

Kultūra