Nedēļas nogalē Kuldīgu pieskandinās Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieki

Sestdien, 2. jūlijā, Kuldīgu pieskandinās Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieki – koristi, dejotāji, pūtēju orķestru un folkloras kopu dalībnieki no Kurzemes, kā arī viesi no citiem Latvijas novadiem. Koncerti norisināsies Kuldīgas Rātslaukumā, Pilsētas dārzā un Pilsētas estrādē, kā arī kuldīdzniekus un pilsētas viesus priecēs krāšņs svētku gājiens, informē Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Jau no plkst. 10:00 līdz 17:00 Liepājas ielā darbosies svētku tirgus, kurā būs iespējams iegādāties mājražotāju preces un lietišķās mākslas izstrādājumus. Plkst. 12:00 Rātslaukumā uzstāsies folkloras kopas, bet plkst. 14:00 Pilsētas dārzā ar īpaši veidotu programmu klausītājus priecēs pūtēju orķestru uzstāšanās.
 
Pievakarē plkst. 18:30 svētku dalībnieki dosies gājienā no Rātslaukuma pa Liepājas ielu uz Pilsētas estrādi, kur plkst. 19:00 sāksies svētku noslēguma koncerts “Kur zeme, tur saule”.

Kā pastāstīja dziesmu svētku mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, svētku programma veidota tā, lai pēc iespējas plašāk parādītu Kurzemes kultūrvēsturisko daudzveidību un bagātību, izceļot lībiešu, kuršu un suitu reģionālās kultūras vērtības. Koncerta programmā nozīmīga vieta ierādīta latviešu tautas dziesmai – gan klasiskas apdares veidolā, gan tās izmantojumam mūsdienu komponistu oriģinālmūzikā. Koncerta programmā ietverti galvenokārt Kurzemes komponistu skaņdarbi. Dziesmu svētkus ar savu klātbūtni pagodinās vairāku skaņdarbu autori – Pēteris Vasks, Jānis Lūsēns, Kārlis Lācis, Raimonds Tiguls, Uģis Prauliņš un citi.

Koncertā galvenokārt uzstāsies jauktie kori, bet ar atsevišķiem skaņdarbiem koncerta programmu kuplinās arī sieviešu un vīru kori. Koncertu bagātinās arī dejotāju, pūtēju orķestru, “Alsungas dūdinieku” un “Suitu sievu” uzstāšanās. Kopkora skanējumu krāšņāku darīs solisti Ance Krauze, Aira Rūrāne, Laura Teivāne un Juris Vizbulis. Pavadījumu skaņdarbiem nodrošinās mūziķi Jāņa Strazda vadībā. Kopkori koncertā diriģēs dažādi diriģenti, tostarp Kurzemes koru apgabalu virsdiriģenti. Kā Goda virsdiriģents koncertā piedalīsies Skrundā dzimušais Edgars Račevskis, kuram šogad apaļa jubileja – 80 gadu, un svētkus ar savu klātbūtni pagodinās arī Maestro Gido Kokars. Noslēguma koncertu vadīt uzticēts kurzemniekiem, Dailes teātra aktieriem Ērikai Eglijai un Gintam Grāvelim.  

Kurzemes Dziesmu svētku koncerta mākslinieciskā vadītāja ir XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Liepājas koru apriņķa virsdiriģente, Liepājas Universitātes profesore Ilze Valce, deju kolektīvu virsvadītāja – Ramona Irbe, bet pūtēju orķestru virsdiriģents – Artūrs Maculēvičs. Koncerta režisore ir Nellija Kleinberga, bet scenogrāfiju veido Juris Gals.

Dziesmu svētku kustība ir nozīmīga mūsu tautas tradīcija. Lai šo tradīciju uzturētu,  starplaikos starp Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem tiek rīkoti reģionāli Dziesmu un Deju svētki dažādās vietās Latvijā. Šogad pagodinājums būt par Kurzemes dziesmu svētku norises vietu ir ticis Kuldīgai.
 
Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību. Pasākuma norisi līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.  Svētkus atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank, Statoil un Latvijas valsts meži. Informē Latvijas Avīze, Lsm.lv, 1188.lv un TVNET.

Svētku programma:
12.00 Folkloras kopu koncerts Rātslaukumā,
14.00 Pūtēju orķestru koncerts Pilsētas dārzā,
18.30 svētku dalībnieku gājiens no Rātslaukuma,
19.00 Kurzemes Dziesmu svētku noslēguma koncerts Pilsētas estrādē.


Pievieno komentāru

Kultūra