Nedēļas nogalē arī Liepājā viesosies filmu festivāls "Berimors"

No 8. līdz 10. aprīlim notiks IX Rīgas Starptautiskais Bērnu filmu festivāls “Berimors”. Šogad “Berimors” ceļo un pirmo reizi dodas arī uz Liepāju. 9. aprīlī viesnīcas „Fontaine Royal” telpās visas dienas garumā notiks bezmaksas radošās darbnīcas režisora Olafa Okunova, Zanes Zajaunčauskas un Ingrīdas Pičukānes vadībā. Savukārt 10. aprīlī kinoteātrī „Balle” liepājniekiem tiks piedāvāta plaša kino programma, informē Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

Šoreiz programmā iekļauts unikāls kino no Ziemeļvalstīm un Centrāleiropas, kā arī īpaša Latvijas animāciju filmu izlase. Liepājā tiks demonstrēta norvēģu režisora Larsa Berga veidotā filma „Asfalta eņģeļi”, Dānijas režisora Andersa Morgenthalera veidotā animācijas filma „Ābols un tārps”, kur galvenā varoņa - ābola Torbena dzīves mērķis ir izaugt par skaistāko un kārdinošāko ābolu, un nonākt lielveikala augļu nodaļas plauktā. Un viņš, tāpat kā citi augļi, baidās no slimībām. Pēkšņi notiek kaut kas neiedomājami šausmīgs – Torbenā iemetas tārps! Pie Liepājas skatītājiem dosies arī „Pasaka par diviem odiem” (Dānija) un „Bundzinieks Rikijs un velosipēdu zaglis” (Somija). Katrā seansā viens apmeklētājs saņems arī gardu pārsteigumu no uzņēmuma „Pūre”.

“Berimorā” izrādīs arī sešas krāsainas un piedzīvojumiem bagātās studijas “Dauka” animācijas filmas, ar kurām izaugušas jau vairākas skatītāju paaudzes. Piemēram, „Dillī Dallī Perpendikula valstībā” (1975), „Uzpasaka”, (1986) un citas. Skatītāji varēs nokļūt arī režisores Daces Ridūzes “Zīļuka” pasaulē, kas uzņemta pēc Margaritas Stārastes grāmatas motīviem. “Zīļuks” tapusi filmu studijā „Animācijas brigāde”. Šogad šī filma bija iekļauta arī slavenajā Berlīnes kino festivāla programmā. Bērniem būs iespēja noskatīties arī sešas citas Daces Rīdūzes veidotās animācijas filmiņas.

Sestdienas radošajās darbnīcās no pulksten 13.30 līdz 18 aicināti piedalīties visi mazie liepājnieki, kas vēlas uzzināt kaut ko vairāk par komiksu veidošanu un animāciju mājas apstākļos. No pulksten 10 līdz 12.30 Olafa Okunova vadītajā radošajā darbnīcā varēs piedalīties tie liepājnieki, kas konkursam iesniedza savus stāstus par Berimoru velobraucienu.

“Berimors” kino izrādīšanas tradīciju turpina jau devīto gadu. Mazā skatītāja gaumi veido skaists, piedzīvojumiem bagāts, labestīgs un pamācošs kino. Bērni no maznodrošinātām ģimenēm varēs apmeklēt bezmaksas labdarības seansus.

„Berimora” programmai Liepājā ir iespējams sekot līdzi mājas lapā www.liepajaskultura.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra