Nacionālais teātris viesosies Liepājā ar izrādi "Jūdas skūpsts"

Otrdien, 22. februārī, plkst.19 Liepājas teātrī viesosies Latvijas Nacionālais teātris ar Deivida Hēra drāmu "Jūdas skūpsts", informē Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Izrādi pirms trim gadiem kā savu debijas darbu Nacionālajā teātrī iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers sadarbībā ar scenogrāfu Kristapu Skulti, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, horeogrāfi Ingu Krasovsku un gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

Par galveno - angļu rakstnieka Oskara Vailda - lomu iestudējumā "Jūdas skūpsts" aktieris Juris Lisners tika apbalvots ar teātra balvu "Spēlmaņu nakts" nominācijā "Gada aktieris", bet Dž.Dž.Džilindžers tika nominēts balvai "Gada režisors". Kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa bija nominēta balvai "Gada kostīmu māksliniece", Inga Krasovska - balvai "Gada kustību režisore", savukārt aktieris Jānis Āmanis par Galileo Maskoni lomu tika izvirzīts nominācijai "Gada jaunais skatuves mākslinieks", bet Gundars Grasbergs par Roberta Rosa lomu - nominācijai "Gada aktieris otrā plāna lomā".

Vailds ir viena no pretrunīgākajām un skandalozākajām personībām pasaules kultūras vēsturē. Viņš ir pazīstams gan kā skaisto, bet skumjo un nopietno pasaku autors bērniem, gan kā izsmalcinātu komēdiju rakstnieks, gan kā cilvēks, kas savu sarežģīto dzīvi un attiecības ar cilvēkiem bijis spiests izdzīvot ne tikai uz papīra "Vēstulēs no bezdibeņa", bet arī reālās tiesas prāvās, kurās aizstāvējies pret apsūdzību netikumībā.

"Šī izrāde ir būtisks pagrieziens Nacionālā teātra stilistikā. Atklāti, bez slēpšanās un liekulības, izmantojot visu plašo dvēseles un miesas arsenālu, Dž.Dž.Džilindžera iedvesmoti, aktieri atklāj pretrunīgā Oskara Vailda dzīves debesu un elles epizodes. Spoži savā meistarībā ir Juris Lisners un Uldis Anže. Neiesaku uz izrādi iet tiem, kas dod priekšroku rēnai garlaicībai. Izrāde jūs satrauks un uzbudinās uz ilgu laiku!", par izrādi Nacionālā teātra sezonas grāmatai saka aktrise un producente Leonarda Ķestere.

Pievieno komentāru

Kultūra