Mūziķi no pasaules TOP 20 labākajiem orķestriem pulcēsies Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars"

16.jūlijā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” vienīgo koncertu Latvijā sniegs deviņu “Grammy” balvu ieguvēja Plasido Domingo (Placido Domingo) vadīts pasaules līmeņa simfoniskais orķestris “YOA Orchestra of the Americas” jeb “YOA Apvienotais Ameriku orķestris”. Profesionālo mūziķu kolektīvu veido 80 jauni un talantīgi mūziķi no 25 rietumu puslodes valstīm, informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

YOA orķestra misija ir apvienot enerģiskus un apdāvinātus mūziķus vecumā no 18 līdz 30 gadiem, lai sasniegtu izcilību un kopīgi svinētu kultūru atšķirības. Orķestra mūziķu sastāvu veido gan jauni mūziķi, kas ir savas karjeras sākumā, gan pieredzējuši pasaules TOP 20 labāko orķestru dalībnieki no Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra, Berlīnes Filharmonijas orķestra, Bostonas Simfoniskā orķestra, San Francisko Simfoniskā orķestra, Metropolitēna operas orķestra un citiem.

Katras sezonas centra notikums ir orķestra vērienīgā, mēnesi garā koncertturneja vasaras vidū, kas ik gadu aptver dažādus reģionus. Šogad no 1.jūlija līdz 3.augustam orķestris dodas koncertturnejā pa Ziemeļeiropas un Baltijas jūras reģiona valstīm. Vienīgo koncertu Latvijā orķestris sniegs 16.jūlijā, jaunatklātajā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

YOA mākslinieciskais vadītājs Plasido Domingo savā uzrunā pirms tūres aicina klausītājus atbalstīt jaunos mūziķus: “2001. gadā “YOA Apvienoto Ameriku orķestra” vadības sapnis bija izveidot starptautisku orķestri, kura sastāvā būtu labākie un spējīgākie rietumu puslodes jaunie mūziķi. Šodien YOA ir iekarojis daudz un dažādu cilvēku sirdis katrā Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas nostūrī un ārpus tām. Gan mūziķi, gan klausītāji var baudīt mūziku un tās spēju veicināt pārmaiņas. Šajā īpašajā brīdī, YOA Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tūrē, ceru, ka Jūs atbalstīsiet mūsu centienus, un aicinu Jūs apsveikt jaunos mūziķus, kuru mīlestību pret mūziku, aizrautību un smago darbu es joprojām mācos.”

YOA mērķis ir dot iespēju jaunajiem, vadošajiem mūziķiem pārvērst dzīves abās Amerikās un ārpus tām. Kopš pirmās koncertturnejas 2002.gadā orķestris ir nospēlējis vairāk nekā 300 koncertus prestižākajās Eiropas un ASV koncertzālēs un sasniedzis vairākus miljonus klausītāju caur koncertiem, kas translēti televīzijā un radio, izdotajiem mūzikas diskiem un dokumentālajām filmām.

Biļetes no 7 eiro pieejamas Biļešu paradīzes kasēs, interneta vietnē bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā. Darba laiks no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. Vairāk informācijas pieejama koncertzāles mājas lapā www.greatamber.lv

Pievieno komentāru

Kultūra