Mūzikas skolas 1. septembrī saņems komponista Jāņa Lūsēna un "Latvijas Pasta" dāvanu

Sākoties jaunajam mācību gadam, Muzikālais teātris «ARS NOVA» sadarbībā ar VAS «Latvijas Pasts» vairāk nekā 100 Latvijas mūzikas skolām ir nosūtījis komponista Jāņa Lūsēna nošu krājumu komplektus.

Apzinoties jaunradītu mūzikas darbu saglabāšanas nozīmīgo lomu un būtisku to pieejamību ikvienam mākslas kolektīvam, tajā skaitā Latvijas mūzikas skolām, Muzikālais teātris «ARS NOVA» 2010. gadā uzsāka izdevējdarbību, publicējot komponista Jāņa Lūsēna nošu krājumus ar latviešu dzejnieku vārdiem.
    
Jāņa Lūsēna radošajā darbā vienmēr bijusi vērojama liela interese par komponista muzikālo kompozīciju nošu materiāliem, un ilgstošā laika periodā tika izdalīti neskaitāmi autora rokraksti. Tas rosināja «ARS NOVA» publicēt autora kamermūzikas nošu krājumus, kopumā izdodot trīs Jāņa Lūsēna vokālās kamermūzikas ciklu nošu burtnīcas: dziesmu ciklu «Mazu brīdi pirms...» ar Plūdoņa un Kārļa Skalbes dzeju, dziesmu ciklu «Tas vārds» ar Aspazijas dzeju un dziesmu ciklu «Zelta sirds» ar Kārļa Skalbes dzeju. Katrā izdevumā ir publicēts ap piecpadsmit dziesmu balss un klavieru pavadījumam.
    
Pateicoties «Latvijas Pasta» atbalstam, ir realizēta komponista iecere, bez maksas nodrošinot nošu krājumu komplektu piegādi mūzikas skolām visā Latvijā. Mūzikas skols saņem trīs nošu krājumus un komponista personisko novēlējumu, uzsākot jauno mācību gadu: «Mūzika ir viens no retajiem brīnumiem, kuru mēs spējam radīt paši, un, to radot, priecēt citus. Lai jums izdodas piedzīvot Lielus Brīnumus!»
    
Novēlot skolu pedagogiem un audzēkņiem veiksmīgu, radošu jauno mācību gadu un brīnišķus jaunatklāsmes mirkļus mūzikas pasaulē, komponista sveicieniem pievienojas Muzikālais teātris «ARS NOVA» un «Latvijas Pasts».

Pievieno komentāru

Kultūra