Mūzikas ierakstu gada balvā par "Gada radiohitu" sacentīsies Reiniks, Ērglis, "Musiqq" un "Prāta vētra"

"Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas 2011" nominācijai "Gada radiohits" izvirzīti dziedātāji Lauris Reiniks ar divām dziesmām un Andris Ērglis, kā arī grupas "Prāta vētra" un "Musiqq", informē gada balvas pārstāve Agrita Bikaviņa.

Apkopojot visu Latvijas radiostaciju pārskatus par atskaņoto repertuāru 2011.gadā, šogad par piecām visvairāk spēlētajām pašmāju dziesmām Latvijas radiostacijās izvirzījušās Reinika "Es skrienu", "Musiqq" ar singlu "Dzīve izdodas", Reinika "Banjo Laura" latviskā versija "Labāk vēl neaizmiedz", "Prāta vētras" dziesma "Gara diena" un Ērgļa izpildītā "Izvēlies".

Gada radiohits jau vairākus gadus tiek noteikts pēc Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datiem. LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kurā izpildītāji un fonogrammu producenti ir apvienojušies, lai kolektīvi administrētu savas tiesības ‒ iekasētu atlīdzību par mūzikas izmantošanu, sadalītu un izmaksātu to Latvijas un ārvalstu tiesību īpašniekiem. LaIPA ir arīdzan viens no Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas līdzfinansētājiem, informēja Bikaviņa.

Jau vēstīts, ka "Latvijas Mūzikas ierakstu gada balva 2011" notiks 28. februārī Latvijas Nacionālajā operā. Ceremonijā uzstāsies Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, grupa "Astro’n’out", Nikolajs Puzikovs un Evija Sloka, Lauris Reiniks, Linda Leen un Goran Gora, Olga Rajecka, Marija Naumova, grupas "The Sound Poets", "Dzelzs vilks", "Da Gamba", "The WoW" un citas. Pasākumu vadīs Andris Freidenfelds jeb Fredis. Īpašo viesu godā – grupa "Ewert and The Two Dragons" no Igaunijas.

Balvas tiks sadalītas 15 nominācijās, līderos ar trīs nominācijām ir grupa "Instrumenti" un Lauris Reiniks, pa divām nominācijām ir arī grupām "Dzelzs vilks", "Gaujarts", "Sia Radikal", Raimondam Tigulam. Ar trīs dziesmām deju mūzikas nominācijai izvirzīta LieneCandy.

Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu saņems dziesminiece Austra Pumpure.

Pievieno komentāru

Kultūra