Mūzika palīdz glābt Svētās Trīsvienības katedrāli

Sestdien, pulksten 17 uz koncertu Liepājā ieradīsies ansamblis ““Schola Cantorum Riga” ar gregorisko dziedājumu un ērģelniece Kristīne Adamaite ar programmu “Media vita” jeb “Dzīvība vidū”, pastāsta Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.


Vasaras mēnešos, sakot ar 18.jūniju, sestdienu pēcpusdienās, pulksten 17 ikvienam mūzikas cienītājam būs iespēja dzirdēt slaveno Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeļu skanējumu. Šie koncerti notiks cikla “Atvērto Baznīcu Dienas 2011”    ietvaros. Septembrī jau desmito reizi būs Starptautiskais Ērģeļmūzikas festivāls.

Šobrīd lielākās problēmas rada mitrums katedrāles pamatos. Šajā vasarā  plānots tos atsegt un sākt žāvēšanu. Patlaban tiekot gatavotas tāmes un apzināti iespējamie darbu veicēji, kas noplanētu ap katedrāli “uzaugušo” kultūrslāni un novadītu uzkrājušos mitrumu, pastāsta K. Liepa.

“Gatavojam arī pieteikumu Kultūras ministrijas izsludinātās administratīvās aktivitātes kultūras pieminekļu glābšanai otrajai kārtai un meklējam tam līdzfinansējumu. Notiek sarunas ar pašvaldību un vēl dažiem iespējamiem sponsoriem. Pamazām kārtojam dokumentus, lai katedrāles ērģeles varētu ierakstīt UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Tur jāpieliek liels darbs un vajadzīgi arī līdzekļi, ” par ikdienā veicamo stāsta fonda vadītāja.

Sīkāka informācija par koncertu norisi un programmu, kā arī citām ar katedrāli saistītajām aktivitātēm mājaslapā: www.trisvienibasfonds.lelb.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra