"Muzeju nakts" devīze šogad "Zilā krāsa - jūra"

Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijas muzejos tradicionālā akcija "Muzeju nakts".

Šogad akcijā dalību pieteikuši vairāk muzeju kā pērn, un tiem pirmo reizi pievienosies arī Nacionālie arhīvi, Ministru Kabinets, Francijas institūts Latvijā un citi. Visaktīvāk muzeji dalību piesaka no Vidzemes, un daudzas muzeju aktivitātes plānotas brīvā dabā, gan izmantojot tehnoloģijas un mūziku, gan iesaistot pašus apmeklētājus radošajās darbnīcās. Paši muzejnieki atzīst, ka šis projekts gadu garumā ir piesaistījis lielāku apmeklētāju loku muzejos ikdienā.

Muzeju nakts noritēs jau astoto gadu, un dalību pieteikuši ap 130 muzeju visā Latvijā, kas vērs savas durvis apmeklētājiem bez maksas naktī no sestdienas uz svētdienu. Kultūras Ministrijas Muzeju un vizuālās mākslas nodaļas vadītājs Jānis Garjāns stāsta, ka muzeju pamatsūtība ir izglītot cilvēkus par kultūrvēsturisko mantojumu, un šo uzdevumu iespējams pildīt, tikai sadarbojoties ar sabiedrību. Šī gada akcijas devīze ir "Zilā krāsa - jūra", kas aizsāks tematisko ciklu līdz 2014. gadam, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Pašlaik Muzeju naktī savu dalību ir pieteikuši 133: Muzeju naktī Rīgā piedalīsies 41 muzejs, Rīgas rajonā - 9, Vidzemē - 37, Kurzemē - 23, Zemgalē – 11 un Latgalē – 12. Daudziem muzejiem Muzeju nakts ir iespēja sevi parādīt plašākai publikai, piesakot sevi Latvijas muzeju saimē. Durvis vērs topošais Drustu muzejs, kā arī varēsim iepazīt Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzeju, Iecavas sporta muzeju, Melānijas Vanagas muzeju Amatas novadā, Kazdangas muzeju, Piena muzeju Rudbāržu pagastā, Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs.

Plašāku informācija par muzeju nakts programmām un apmeklējamo objektu karte atrodama interneta vietnē www.muzeju-nakts.lv.

Tāpat apmeklētāji informāciju varēs iegūt, zvanot pa izziņu tālruni 1188, kā arī apmeklējot Muzeju nakts objektu karti: www.1188.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra