Muzejs iegādāsies divus darbus mākslas krājuma papildināšanai

Liepājas muzejs mākslas krājuma papildināšanai no Liepājas laikmetīgās mākslas izstādes "Apturi laiku Liepājā" jeb ALL pirks divus darbus - Līgas Ķempes gleznu "Boja" un Dzintras Vīriņas grafiku "Klusā daba".

Žūrijas komisija, kurā piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Pēteris Postažs, izstāžu kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja speciāliste Diāna Barčevska, izstāžu kuratore, Talsu muzeja mākslas nodaļas vadītāja Guna Millersone un Liepājas muzeja direktores vietniece krājuma darbā Ilze Dobele nolēma veicināšanas balvas piešķirt pieciem māksliniekiem.

Egonam Peršēvicam ar darbu "pašPORTRETS" par asprātīgu laikmeta aktualitātes atspoguļojumu un novitāti Liepājas mākslas dzīvē; Solvitai Bružei ar darbiem "...vēl un vēl..." un "Miglas akmeņi" par pārliecinošu idejas realizāciju; Līgai Ķempei ar darbiem "Boja" un "Kailgliemezis" par individuālu, profesionālu izteiksmi un savdabīgu virsmas apdari; Dzintrai Bitēnai ar darbu "Jūra Liepājā" par augstvērtīgu sniegumu Liepājai raksturīga motīva risinājumā; Madarai Neikenai ar darbiem "Liepājas liedags" un "Liepāja" par atbruņojošu virtuozitāti, gleznieciskumu, dzirkstošu tradicionālas ainavas atspoguļojumu.

Žūrijas komisijas un skatītāju apskatei izlikti 53 Liepājas un Liepājas skartie mākslinieki ar 88 mākslas darbiem. Izstādi iekārtoja māksliniece Zigrīda Atāle. Balvu fonds Ls 500.

Pievieno komentāru

Kultūra