Muzeja atjaunošanai Liepājā būs nepieciešami papildu līdzekļi

Liepājas muzeja ēku kompleksa rekonstrukcijas darbiem, kas šobrīd norit pašvaldības līdzfinansētā ERAF projekta "Liepājas kultūras iestāžu rekonstrukcija un energoefektivitātes paaugstināšana" ietvaros, visticamāk, būs vajadzīgs papildu pašvaldības finansējums, "Rietumu Radio" atzina Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Konkrētas summas, kas papildu būs vajadzīgas, muzeja direktore vēl neminēja, norādot, ka tās tiek precizētas, taču pauda cerību, ka Liepājas domes deputāti būs saprotoši un atbalstīs trūkstošā finansējuma piešķiršanu muzeja atjaunošanai.

Jau ziņots, ka papildu projektā paredzētajiem līdzekļiem Liepājas muzejam dažādu darbu veikšanai no pašvaldības šī gada budžeta piešķirti jau aptuveni 100 000 latu.

Jautāta par iespējām remontdarbus pabeigt līdz iepriekš plānotajam termiņam - šī gada augustam, direktore atzina, ka pagaidām iepriekš plānotie termiņi paliek spēkā un norādīja, ka "būvnieki ļoti aktīvi strādā, lai tajos iekļautos". Kā atzina Kārkla, galvenie darbi šobrīd ir ēku fasāžu sakārtošana un teritorijas labiekārtošana, taču vienlaikus remontdarbi vēl turpinoties arī ēku iekštelpās.

Liepājas muzeja direktore arī atgādināja, ka tik apjomīgi remontdarbi vairāk nekā 100 gadus vecajā ēkā nebija veikti kopš tās uzbūvēšanas un nama tehniskais stāvoklis bijis kritisks. "Muzejs turējās kopā kā trausls kāršu namiņš," piebilda direktore.

Pievieno komentāru

Kultūra