Musturdeķis Cīravai no Spānijas dzijām

Jau trīs mēnešus turpinās Sabiedrības integrācijas fonda, Šveices konfederācijas  un KAC Latvija atbalstītā  projekta  “Palīdzot sev, palīdzu citiem - kvalitatīvu dzīvi pensionāriem” nodarbības Cīravas un Kazdangas pagastos.

Abu pagastu sidraba paaudzes sievietes katru nedēļu regulāri vingro, nodarbībās trenē atmiņu un gatavo dažādus rokdarbus. Projekta nodarbības vada zinoša un jauka pasniedzēja no Liepājas- Baiba Vigule, ar kuru visiem nodarbību apmeklētājām izveidojies ļoti labs un radošs kontakts.

Rokdarbu nodarbību cikls maijā ir noslēdzies, un pienācis laiks parādīt veikumu plašākai publikai. Par cik cīravnieces šajā projektā ir strādājušas ļoti aktīvi, vidēji nodarbības apmeklējušas ap 14 dāmām, rokdarbu izstāde tika rīkota Cīravā. Šajā izstādē apskatāmi dažādi darbi – atstarotāji, šalles, teātra somiņas, dažādi rotājumi, bet pats lielākais un skaistākais ir musturdeķis ar Cīravas simbolu- dzērvi centrā.

Interesanta ir šī deķa tapšanas vēsture. Tas ir veidots no 98 maziem adījumu kvadrātiņiem, kurus darinājušas visas projekta dalībnieces, katra pēc savām iespējām un darbam atvēlētā laika. Dzērvi kā simbolu darinājusi projekta vecākā dalībniece- Mudra Mulzere, kurai šogad apritēs 80 gadi. Rokdarbu izejmateriāls- krāsainās dzijas iegādātas par fonda Fundacion Promocion Social de la Cultura  no Madrides līdzfinansējuma līdzekļiem.

3. maija pēcpusdienā izstāde tika atklāta. Ciemos bija ieradušās arī Kazdangas puses dalībnieces. Kopīgi pie Cīravas pašvaldības sarūpētā kliņģera un kafijas tases visus par padarīto slavēja Aizputes novada sociālā dienesta vadītāja Mairīte Alfuse. Paldies par nodarbību vadīšanu un līdzdarbošanos saņēma vadītāja Baiba Vigule un dzērves musturotāja Mudras kundze. Tika gan dziedātas dziesmas, gan uzdejotas līnijdejas un pārrunāts kopīgi nodarbībās pavadītais laiks. Dalībnieču rokdarbu izstāde apskatāma Cīravas pagasta pārvaldes zālē līdz 14.maijam.

Paldies čaklajām dāmām Mudrai Milzerei, Austrai Siljēkabai, Vairai Kļavai, Regīnai Miglavai, Aijai Šķiparei, Verai Meierei, Veltai Uželei, Lilijai Kesminai, Gunai Flugretei, Zintai Smirnovai, Rutai Čanderei, Janīnai Zaharei, Irēnai Gailei, Līvijai Harčenko no Cīravas un Onai Paģilei, Gunai Bartaševicai, Lailai Luzerei, Inai Klakai, Lindai Zaicevai un Indrai Trankalei no Kazdangas.

Projekta turpinājumā 10. un 11. maijā dalībniekiem bija iespēja noklausīties lektores Mar Garrido ( Spānija) nodarbību ciklu „Uzturs vecāka gadagājuma cilvēkiem”, bet jūnijā tiks iepazīti spāņu virtuves kulinārijas noslēpumu.

Pievieno komentāru

Kultūra