Musiqq: Gribam kā Prāta vētra!

Labs izpildījums un dziesma ir vismaz 80 procentu no veiksmīga priekšnesuma, īsi pirms došanās uz Eirovīzijas konkursu Diseldorfā rēķina grupa Musiqq. Īstenie Eirovīzijas fani jau azartā berzē plaukstas un tikai pēc sev zināmiem un saprotamiem kritērijiem izvērtē virtuālajā vidē klausāmās 43 dalībvalstu dziesmas, kuru likteņi izšķirsies maijā Diseldorfā.

56. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 14. maijā, taču Latvijas pārstāvjiem – grupai Musiqq ar dziesmu Angel in Disguise – būs jāpacīnās par daudzgalvainā skatītāja simpātijām otrajā pusfinālā 12. maijā.

Grupas puiši Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris jau tagad ļaujas jaunai pieredzei – aprīlī kopā ar Eirovīzijas dalībniekiem no citām valstīm viņi ar sevi iepazīstināja Amsterdamas publiku, savukārt 22. aprīlī dosies popularitātes veicināšanas braucienā uz Beļģiju. Nākamnedēļ – 29. aprīlī – klubā Sapņu fabrika izskanēs līdz šim vērienīgākais Musiqq koncerts Dzīve izdodas – dueta pirmais lielais šovs Rīgā.

Skatoties iepriekšējo gadu dalībnieku uzstāšanos, esat prātojuši, ar kādu priekšnesumu jūs gribētu palikt konkursa vēsturē?

Marats Ogļezņevs. Lielā mērā visu bijām izdomājuši jau nacionālās atlases finālam. Ka sēdēsim uz soliņiem, ģērbsimies melnā. Nekas klāt arī nav nācis.

Emīls Balceris. Neko diži nedomājam mainīt. Galvenais ir nostrādātā līmenī parādīt to, ko spējam. Bez kaut kādiem šausmīgi krutiem specefektiem un vēl nezin kā.

M. O. Mana pārliecība par Emīlu ir pietiekami liela. Viņš dzied 99,9 procentus tīri. Ja ir saņēmies. Un iesildījies. Laba dziesma un izpildījums, manuprāt, ir vismaz 80 procentu no veiksmīga priekšnesuma.

Kas jums būtu sakāms par nodrillēto vārdu salikumu «Eirovīzijas formāts»? Ir tāds?

E. B. Man liekas, ka ne.

M. O. Ir vai nu laba dziesma, kas tevi paķer, vai arī parasta dziesma, kas aiziet garām ausīm. Viss.

Vai ir kādas lietas, kas saistībā ar šo konkursu kaitina?

E. B. Grūti teikt. Skatuve ir viena no tām vietām, kur tu vari atļauties darīt ļoti daudz ko. To, ko savā dzīvē citkārt varbūt pat neizdarīsi.

M. O. Galvenais, lai nekrīt acīs kaut kāds mākslīgs šovs, kas ir disharmonijā ar dziesmu. Citādi – gaumes ir dažādas.

Parasti tie, kuriem Eirovīzijā nepaveicas, tiek nomētāti ar dubļiem publiskajās komentāru vietnēs. Ja nu kas – esat gatavi atvairīt uzbrukumu?

M. O. Nav problēmu. Es pēc nacionālās atlases tā arī neizlasīju nevienu komentāru.

E. B. Es gan palasīju, nopietni! Brīžiem bija tik smieklīgi.

M. O. Ja ies slikti, protams, noliks, bet pēc mēneša vai diviem jau būs aizmirsuši.   

E. B. Par to mēs īpaši nesatraucamies.

Esat sev uzstādījuši latiņu, ko vēlaties sasniegt mūzikā?

E. B. Droši vien gribētu dzīvot kā Prāta vētra – uztaisīt divus koncertus gadā, un viss forši.

M. O. Gribas tā, lai varam forši strādāt, radīt dziesmas un lai materiālās lietas nesit pakausī.

E. B. Lai to visu varētu darīt, šausmīgi nemokoties un beigās nepadarot sev galu.

Pilna intervija lasāma ceturtdien, 21. aprīlī, žurnālā Izklaide TV!

Pievieno komentāru

Kultūra