Modināt, reibināt, mierināt un nosargāt

Jā, man šodien brīva diena! Ja tāda ir atbilde uz jautājumu, ko Jūs darīsit piektdien, tad mūziķis Rodrigo Fomins jūs noteikti gribētu ielūgt uz savu jubileju koncertestrādē "Pūt, vējiņi" Liepājā.

Kāpēc? Lai modinātu, reibinātu, mierinātu un nosargātu. Šie vārdi ir Igo mūzikas esence. Tā ir dzīves "montāža", kas nonāk līdz skatītājiem un klausītājiem. Pa vidu "montāžai" viss notiek palēnām. Igo mēdz būt dusmīgs. Tad viņš bubina kā īstens latvietis. Viņam sāp, viņš kopā ar saviem draugiem vēlreiz atklāj Ameriku savās sajūtās "Piparos" Jūrkalnes pagastā. Viņš jūt piepildījumu un gandarījumu. Tas ir viņš, kurš raksta un dzied, ka neko nevar nokavēt, ka viegli, viegli sāpes dzīst, ka vēl viens ābols iecepts rausī, ka laiks samulst, kad viņa pieliec galvu. Tā ir dziesma klausītājiem, bet Igo tā ir dzīve.

Plānu un ieceru mūziķim ir daudz. Gribas, lai viss izdodas labi. Dažkārt kaut kas izsit mūziķi no "sliedēm". Tad viņš dusmojas. "Es palieku dusmīgs. Mēdzu briesmīgi rāties un lamāties. Dažkārt es bubinu. Bet es domāju, ka spēju saprast, vai ir vērts dusmoties. Vai ir jēga veltīt tik daudz uzmanības un tērēt savus nervus tam, ko tu nevari izmainīt? Labāk ir novērtēt situāciju un saprast, vai lietu var risināt."

Uz visiem jautājumiem Igo nav atbildes. Arī uz jautājumu, vai katrs dzīvē saņem, ko pelnījis? "Te varam atgriezties pie zvaigznēm. Domāju, ka bieži uzdodam jautājumu, vai cilvēks, kurš mums šķiet labs un sirdsskaidrs, ir pelnījis tādu sodu vai attieksmi no līdzcilvēkiem, kādu saņem. Un ir otrādi. Tu redzi, kā viens blēdis iet cauri dzīvei, ņirgdams par visu pasauli. Tu saproti, ka šis cilvēks nav neko labs, bet tu redzi, ka viņam neiet slikti. Šie jautājumi neatbildēti paliks mūžam."

Visu sarunu ar Igo lasiet "Kursas Laika" 27. jūnija numurā.

Pievieno komentāru

Kultūra