Meklē vietu piemineklim 3

Tēlnieks Bruno Strautiņš, kurš pirms vairāk nekā 20 gadiem uzvarēja konkursā un pēc Liepājas pašvaldības pasūtījuma veidoja Kārļa Zāles pieminekli, vērsies Liepājas domē, aicinot pašvaldību izlemt, ko iesākt ar daļēji pabeigto pieminekli. Pagaidām tas glabājas Rīgā.

Nākamgad, sagaidot K. Zāles 125. dzimšanas dienu, būtu īstais brīdis padomāt par pieminekļa pienācīgu izvietojumu, uzskata B. Strautiņš. Pagaidām nekādu atbildi no Liepājas pašvaldības viņš saņēmis nav, vien lasījis, ka sākusies diskusija, ko ar pieminekli iesākt.

K. Zāles piemineklis varētu atrasties kanāla malā netālu no Tramvaja tilta pie viesnīcas "Libava" Vecajā ostmalā 30 uz pašvaldībai piederošas zemes, Liepājas Būvvaldes viedokli pauž tās sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Taču tur būtu vēl jāsakārto teritorija. Konkrēts lēmums gan būs jāpieņem Liepājas domei.

Nevar būt nekādu iebildumu pret to, ka pieminekli izvieto Liepājā, pārliecināts pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns. Pagaidām uz laiku to varētu novietot Liepājas muzeja skulptūru dārzā, jo bez sagatavošanas darbiem to uzstādīt K. Zāles laukumā nav iespējams. Arī skulptūru dārzā gan būtu jāveic priekšdarbi.

Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

?

ir tāds teiciens, kas meklē, tas atrod, kas atrod, tas meklē. Meklējiet!!!

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 15:01

Tautas balss

Kāpēc nevarētu uzstādīt Klusā ielā, kur Kārlis dzīvojis? Pie viņa mājas vai iekšpagalmā. Nevajag visas piemiņas vietas izmētāt pa visu pilsētu. Ekskursantiem būtu ērtāka apskatīšana.

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 10:07

Kultūra