Mārtiņam Freimanim veltītā mūziklā gaidāmi arī dziesmu pirmatskaņojumi

Pērn mūžībā aizgājušajam mūziķim Mārtiņam Freimanim veltītā mūziklā gaidāmi gan dziesmu pirmatskaņojumi, gan populāri hiti, informē organizatori.

Mūzikla "Mans draugs Mārtiņš Freimanis" pirmizrāde gaidāma 27.janvārī, un tas iecerēts kā muzikāls uzvedums, kura pamatā izmantota mazāk zināma un iepriekš nedzirdēta Freimaņa daiļrade.

Iestudējumā tiks atveidots krāšņs un emocionāls vēstījums par draugu, kurš, lai arī fiziski vairs nav starp mums, caur savām dziesmām un dzīves redzējumu joprojām dzīvo šeit un tagad. Stāstu izstāstīt un sajust palīdzēs Freimaņa draugi – grupa "Tumsa", mūziķi Kaža, Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Māra Upmane, Chilli, Viktorija Streiča, grupas "PeR", "Putnu balle", "Musiqq", koris "Mūza", Zanda Štrausa, Maija Kalniņa un citi.

Būtiska nozīme uzvedumā būs skaņas, gaismas un dejas saspēlei. Gaismas arēnā nedzisīs līdz ar pēdējo ainu uzvedumā – arī pēc tam skatītājiem būs iespēja atcerēties Freimani, esot kopā ar viņa mūziku un draugiem.

Stāstus izdejos deju grupa "Dzirnas", tautas deju ansamblis "Uguntiņa" un Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas pirmā kursa studenti.

Mārtiņa Freimaņa fonds pauž gandarījumu, ka uzņēmumi, kas atbalstīja pirms gada notikušo piemiņas koncertu, arī šoreiz palīdzējuši ar ieguldījumu, bez kā mūzikla iestudēšana nebūtu iespējama.

Visi ienākumi no šā uzveduma tiks novirzīti turpmākai Mārtiņa Freimaņa fonda darbībai. Pirmais gads ir bijis notikumiem bagāts – Aizputē atklāta Mārtiņa piemiņas vieta, izdota viņa otrā dzejas grāmata, kā arī atceres koncerta DVD un "Blu-ray". Ar fonda atbalstu tapusi nojume nodarbībām bērniem ar īpašām vajadzībām Grobiņas pagasta Dižvanagos, kur notiek šo bērnu rehabilitācija, izdots grupas "Livido" singls, kā arī atbalstīti divi jauno mūziķu konkursi.

2012.gadā fonds labiekārtos Mārtiņa piemiņas vietu Aizputē, turpinās sadarbību ar biedrību "Dižvanagi", ar dzīvnieku patversmi "Dzīvnieku draugs", kā arī organizēs konkursu jaunajiem mūziķiem, kurā tiks meklēti un ierakstīti labākie skaņdarbi.

Biļetes uz mūziklu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Katra iegādātā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Pievieno komentāru

Kultūra