Martā Ķīpsalā būs Grāmatu svētki

No 3. līdz 6. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2011”, informē izstādes rīkotāju pārstāve Inese Libere.

“Šajās dienās Ķīpsala būs kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji,” braucienu uz Rīgu aicina ieplānot I. Libere.

Izstādes apmeklētāji četras dienas varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām un darīt daudz ko citu. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts, kas ikvienam palīdzēs atrast sen kārotu grāmatu, uz Grāmatu maiņas punktu atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas.

Pērn grāmatu izstādē jaunus īpašniekus atrada vairāk nekā astoņi tūkstoši uz maiņas punktu atnestu grāmatu.
Grāmatu maiņas punktam savu pienesumu sola Latvijas Grāmatnieku ģilde, vairākas Latvijas izdevniecības un apgādi.

Šogad Latvijas Grāmatnieku ģilde ir parūpējusies par īpaši interesantu un daudzveidīgu kultūras programmu, kurā katrs varēs atrast sev interesantu un saistošu pasākumu, uzsver I. Libere.

Viena diena izstādē tiks veltīta Somijai, tajā ir uzaicināti piedalīties populārie somu autori Sofī Oksanena, Aino Havukainena un Sami Toivonens.

Plānoti pasākumi ar devīzi “Vecais jaunā skatījumā”, liekot uzsvaru uz aktualitātēm digitalizācijas jomā.
Izstādē viesosies latviešu un ārzemju autori – ir aicināti Jans Brokens, Janušs Leons Višņevskis, Osvalds Zebris, Andžils Remess, Ēriks Hānbergs un citi.

Ķīpsalā notiks arī Lielie lasīšanas svētki – Bērnu žūrijas 2010. gada noslēguma pasākums.

“Baltijas Grāmatu svētkos 2011” Latvijas Grāmatizdevēju asociācija rīkos “Baltijas grāmatu mākslas konkursu”, kurā piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas skaistākās grāmatas. Ķīpsalā varēs aplūkot visu trīs valstu konkursā nominētās grāmatas īpaši izveidotā ekspozīcijā. Konkursa vērtēšanā piedalīsies starptautiska žūrija, kas savu vērtējumu paziņos izstādes pirmās dienas izskaņā, 3. martā.

“Baltijas Grāmatu svētkos 2011” īpaši izveidotā ekspozīcijā būs skatāms arī grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2010” dalībnieku veikums.

Biļetes cena: 50 santīmu. Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas. Ar izstādes “Skola 2011” biļeti ieeja “Baltijas Grāmatu svētkos 2011” – bez maksas. “Skola 2011” Ķīpsalā notiks vienlaikus ar Grāmatu svētkiem.

Pievieno komentāru

Kultūra