Martā "Arēnā Rīga" notiks Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncertšovs "Dzīve kā košums!"

Piektdien, 11. martā, "Arēnā Rīga" notiks Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncertšovs "Dzīve kā košums!", informē kompānija "Mikrafona ieraksti".

Koncertā piedalīsies un Mārtiņa Freimaņa dziesmas izpildīs: Lauris Reiniks, Olga, grupa "Tumsa", Aisha, Čilli, Kaža, Putnu Balle, Fredis & Ufo, "PER", "Blitze", koris "Mūza", deju kolektīvs "Dzirnas", Ella un citi. Mārtiņa dzeju lasīs Artūrs Skrastiņš.

Tas būs reizē labdarības koncerts, jo visi ienākumi tiks nodoti "Mārtiņa Freimaņa fondam".

"Mārtiņa Freimaņa fonda" misija ir turpināt Mārtiņa aizsākto: atbalstīt jaunos mūziķus un atvieglot dzīves pabērnu  likteņus, vai tie būtu suņi, kaķi vai cilvēkbērni-bāreņi. Fonds rūpēsies par Mārtiņa Freimaņa piemiņas vietas izveidi. Iegādājoties piemiņas koncerta biļeti, katrs skatītājs būs veicis ziedojumu fonda darbības nodrošināšanai. Biļešu cenas – no trīs līdz 15 latiem.

Piemiņas koncerta biļetes nopērkamas "Biļešu pradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Jau vēstīts, ka Freimanis nomira 27.janvārī Latvijas Infektoloģijas centrā, kur viņš tika ievietots 18.janvārī pēc smagas elpvadu ceļu saslimšanas.

Mūziķis dzimis 1977.gada 7.februārī Liepājā, viņš darbojies arī kā aktieris, dzejnieks un televīzijas raidījumu vadītājs.

Freimaņa vadītā grupa "Tumsa" laikā kopš 1994.gada izdevusi sešus albumus, pēdējo desmit gadu laikā Freimanis sāka komponēt dziesmas un rakstīt dziesmu tekstus arī citiem izpildītājiem. 2002.gadā viņš sāka sadarbību ar Lauri Reiniku, kad sarakstīja vārdus viņa komponētajām un izpildītajām dziesmām.

2003.gadā Freimanis kopā ar Reiniku un dziedātāju Yanu Kay izveidoja grupu "F.L.Y.", kas togad ar dziesmu "Hello From Mars" uzvarēja Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē, bet finālkoncertā, kas norisinājās Rīgā, grupa ieguva 24.vietu. Nākamajā gadā Freimanis sāka sadarbību ar grupu "Putnu balle", komponējot viņiem dziesmas. 2005.gadā Eirovīzijā ar Freimaņa dziesmu "The War Is Not Over" piedalījās dziedātāji Valters un Kaža, kas konkursā ieguva 5.vietu.

2004.gadā klajā nāca Freimaņa dzejas krājums "Zālīte truša dvēselei", kurā līdzās dzejoļiem publicēti arī "Tumsas" dziesmu teksti.

Freimanis kopš 1999.gada vairākas sezonas darbojies titullomā Liepājas teātra izrādē "Kaupēn, mans mīļais", savukārt 2005.gadā viņš piedalījās Arvīda Krieva kinofilmā "Man patīk, ka meitene skumst". 2007.gadā viņš debitēja Latvijas Televīzijas seriālā "Neprāta cena".

Pievieno komentāru

Kultūra