Māksliniecei Ķempei dubultatzinība, nopērk arī Vīriņas grafiku

3. novembrī atklāta Liepājas laikmetīgās mākslas izstāde “Apturi laiku Liepājā” jeb ALL. Tā kā muzejs tiek remontēts, ikgadējā rudens izstāde šogad līdz 30. novembrim skatāma “Promenade Hotel” Hikes zālē. Izstādes atklāšanā tika sveikti mākslinieki, kuru darbus iegādājas Liepājas muzeja krājuma papildināšanai, kā arī tie pieci, kuri “sadalījuši” 500 latu lielo balvu fondu. FOTOGALERIJA.

Liepājas muzejs mākslas krājuma papildināšanai no Liepājas laikmetīgās mākslas izstādes “Apturi laiku Liepājā” pērk divus darbus – Līgas Ķempes gleznu “Boja” un Dzintras Vīriņas grafiku “Klusā daba”, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.
 
Žūrijas komisija, kurā piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Pēteris Postažs, izstāžu kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja speciāliste Diāna Barčevska, izstāžu kuratore, Talsu muzeja mākslas nodaļas vadītāja Guna Millersone un Liepājas muzeja direktores vietniece krājuma darbā Ilze Dobele nolēma veicināšanas balvas piešķirt pieciem māksliniekiem, sadalot 500 latu lielo balvu fondu.

Egons Peršēvics balvu saņēma par darbu “pašPORTRETS”, kas izcelts par asprātīgu laikmeta aktualitātes atspoguļojumu un novitāti Liepājas mākslas dzīvē. Solvitai Bružei balva piešķirta par pārliecinošu idejas realizāciju darbos “...vēl un vēl...” un “Miglas akmeņi”.

Līgas Ķempes darbos “Boja” un “Kailgliemezis” izcelta individuālā, profesionālā izteiksme un savdabīgā virsmas apdare. Dzintra Bitēna saņēmusi balvu par augstvērtīgu sniegumu Liepājai raksturīga motīva risinājumā darbā “Jūra Liepājā”. Savukārt Madarai Neikenai piešķirta balva par atbruņojošu virtuozitāti, gleznieciskumu un dzirkstošu tradicionālas ainavas atspoguļojumu darbos “Liepājas liedags” un “Liepāja”.

Jāatzīmē, ka uz svinīgo izstādes atklāšanu no laureātiem bija ieradušās tikai abu muzeja krājumus papildinošo darbu autores – L. Ķempe un Dz. Vīriņa. Pārējiem četriem māksliniekiem kolēģu sveicieni tika sūtīti neklātienē.
 
Izstādē skatāmi 53 Liepājas un “Liepājas skarto” mākslinieku 88 darbi. Izstādi iekārtojusi māksliniece Zigrīda Atāle.

Plašāk par iespaidiem izstādē lasiet kādā no nākamajiem “Kursas Laika” numuriem!
 

Pievieno komentāru

Kultūra